Відбулось відкриття виставки «Рідна мати моя, Україна» до 30-річчя незалежності України


У галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили 15 вересня 2021 року відбулось відкриття виставки «Рідна мати моя, Україна».

 

На відкритті присутніх привітали ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко, завідувачка Галереї мистецтв Могилянки Любов Омельченко та колекціонер Вадим Юрлов, який і зібрав цю виставку.

Виставка присвячена до 30-ї річниці Незалежності України та проходить у контексті святкування 25-річчя ЧНУ імені Петра Могили. Це вже третя виставка картин розміщена у контексті річниці університету.

Завідувачка Галереї мистецтв Могилянки, Любов Омельченко, розповіла, що центральною частиною виставки стала робота Анатолія Шаповалова – триптих «Козацька голгофа»:

«У триптиху проста українка, мати благословляє сина на боротьбу за свободу країни, батько виковує йому меча і, на жаль, людина гине. І для його сім’ї, для нашої країни це така ж загибель, як загибель, скажімо, Христа, який віддав душу свою за всіх людей, а наші хлопці теж віддали свої душу і життя за Україну».

 

На виставці представлені роботи більше ніж 10 різних авторів з Миколаєва, Києва, Сум, Кропивницького. Серед них Андрій Куцаченко, Сергій Богданець, Віктор Мигулько, Олександр Антонюк, Анатолій Шаповалов, Іван Кулик та інші.

Виставка триватиме місяць.

Запрошуємо усіх охочих відвідати виставку!