Відбулось відкриття ХІІ Економічного турніру

Цього року Факультет економічних наук проводить ХІІ Економічний турнір. 11 березня відбулось  урочисте відкриття змагань, де команди познайомились та  провели жеребкування, щоб визначити ролі. Знайомство проходило у форматі квесту. Команди відповідали на пробні питання, які заносили до бланків. Перевіркою відповідей займалось журі, яке і визначило як розподіляться ролі у грі між командами.

Перший Економічний турнір відбувся 12 років тому з ініціативи доценту кафедри економічної теорії та міжнародної економіки факультету економічних наук ЧНУ ім. Петра Могили В. А. Палехової.  З того часу економічний турнір проводять кожного року і тепер це загально-факультетський захід. Кожного року охочих взяти участь стає більше: у ХІІ Економічному турнірі змагаються відразу три команди першокурсників.

Попри те, що Економічний турнір розрахований на економістів (адже журі вимагають більш ґрунтовного економічного підходу до питань) брати участь у турнірі може студент будь-якого факультету Могилянки. Прикладом цього є гравці Х Економічного турніру, де до складу команди входили три студенти-економісти та два студенти з факультету комп’ютерних наук.

Суть Економічного турніру – розкрити економічні питання, максимально розширити світогляд. Студентка другого курсу Яна Тараненко, яка грає вже вдруге, поділилась своїми враженнями від ХІІ Економічного турніру:

«Цього року конкуренція дуже жорстка. Всі гравці перші в рейтингу зі свого потоку. Емоцій багато. Турнір це  дуже корисно: те, що дає турнір, жодна дисципліна не дасть. Тобто це практичні знання тут і одразу».

За правилами Економічного турніру питання надаються завчасно, щоб гравці мали змогу підготувались, адже теми дуже об’ємні. Всього  15 питань. Оскільки в команді 5 учасників, то кожен готує по три питання. Цього року у турнірі грає 7 команд: «Незламні», «New Deal»,  «ФЕНікс», «Leverage», «Benefit», «Speed Brain» та переможці минулого року – «Залізна ластівка».

Незважаючи на те, що жеребкування провели 11 березня, свої ролі команди дізнались лише за десять хвилин до початку першого Півфіналу. Під час турніру гравці діляться на два класи: 3 та 4 команди. За тур розглядають 3-4 питання, в залежності від кількості команд. У класах кожна команда має свою роль: доповідач, опонент та рецензент (якщо 4 команди, то ще й спостерігач).

Після розподілу ролей опонент ставить запитання доповідачу, який приймає або не приймає питання. Якщо приймає, то має 7 хвилин на відповідь із презентацією. Після відповіді надається слово опоненту, який має вказати на позитивні та негативні моменти, чого не вистачало, а що було зайвим.

Рецензент має 2 хвилини на підготовку, а після каже в чому був правий і не правий доповідач та опонент. Журі слідкує за процесом та може ставити додаткові запитання. Після цього розпочинається загальна дискусія: усі сідають на місця і починають задавати питання стосовно теми.

Варто зазначили, що загальна дискусія теж оцінюється, адже журі слідкують за командною грою. Після цього судді виставляють оцінки (окремо доповідачу, опоненту та рецензенту). Ролі змінюються і розглядається наступне питання. 13 березня відбудеться другий Півфінал ХІІ Економічного турніру, де команди обміняються класами, та будуть грати з новими командами.