Відбулася презентація книги «Європейські зелені виміри»

6 лютого 2024 року в приміщенні вченої ради ЧНУ імені Петра Могили відбулась презентація книги «Європейські зелені виміри».

Видання підготували та опублікували в рамках реалізації проєкту Європейського Союзу Еразмус+ Жана Моне «Європейські зелені виміри», що реалізується на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили.

Автори книги, Олена Мітрясова, доктор педагогічних наук, професорка кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили, координаторка проєкту; Віктор Смирнов, кандидат геологічних наук, доцент кафедри екології, провідний дослідник проєкту; Руслан Марійчук, завідувач кафедри екології Прешовського університету, Словаччина, провідний експерт проєкту; Вадим Чвир, викладач кафедри екології, молодий викладач проєкту, у своїх виступах окреслили ключові аспекти змісту навчального посібнику.

На презентації книги з вітальним словом виступили перший проректор ЧНУ імені Петра Могили, доктор історичних наук, професор Юрій Котляр і проректор з міжнародної діяльності, доктор юридичних наук Алла Коваль, які зазначили, що Європейський Союз розглядає екологічну безпеку як важливу складову європейської стабільності, а екологічні зелені ініціативи визначає пріоритетним напрямком співпраці з України.

Висловив свою думку щодо змісту та спрямування книги, а також її значущості для екологічного просвітництва та екологічної освіти Василь Петрук, доктор технічних наук, професор, Заслужений природоохоронець України, директор НДІ екологічного проєктування та природоохоронних технологій, професор кафедри екології, хімії та технологій захисту довкілля Вінницького національного технічного університету. Пан Василь також є одним з рецензентів книги.

До вітального слова доєднався і Дмитро Мац, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА.

Загалом, зміст книги охоплює знання щодо зелених ініціатив та зеленої дорожньої карти; стратегій екологічної політики ЄС; зеленої циркулярної економіки та розвитку низькокарбонової економіки; природних ресурсів, якості довкілля та змін клімату;  інтегрованого управління водними ресурсами; захисту атмосферного повітря; збалансованого управління земельними ресурсами; збереження біорізноманіття; енергоефективності і відновлюваної енергії; управління промисловими та побутовими відходами; зеленої хімії і зелених нанотехнологій; нульового забруднення для чистоти навколишнього середовища; енерго-та ресурсоефективного будівництва. Особливу увагу приділяється висвітленню питань щодо викликів для України в галузі зеленої політики та практик через асоціацію з ЄС.

«Посібник написаний українською, англійською мовами та адресований студентам, аспірантам, науковцям, практикам, громадським діячам, усім зацікавленим у сфері екології, екологічної безпеки, міждисциплінарним європейським студіям», – говорить професорка Олена Мітрясова.

Під час заходу відбулась передача примірників книги до бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили, Центральної міської бібліотеки імені М. Кропивницього, Миколаївському міському центру екологічної інформації і культури, а також управлінню екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА.

Видання доступно в електронному форматі на сайті проєкту

Книга в технічному плані має чудову поліграфію, гарний дизайн, кольорові ілюстрації, ергономічна під час читання. Видання, дійсно, є перемогою на науково-освітньому фронті колективу авторів, а також усіх, хто брав участь у публікуванні.

Команда проєкту висловлює щиру вдячність та має надію, що видання стане в нагоді широкому загалу, а також надасть подальший імпульс для співдружності серед науковців, практиків, громадських діячів у реалізації творчих ініціатив!