Відбулась відкрита лекція «Українська національна революція (1917-1921 рр.) на Миколаївщині»

У рамках проєкту «lectorium» Наукової бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили 9 жовтня у приміщенні Філологічної бібліотеки відбулась відкрита лекція «Українська національна революція (1917-1921 рр.) на Миколаївщині».

«Вибір теми обумовлений двома факторами. По-перше, скоро 14 жовтня, відповідно події, пов’язані з військовою історією, цікаві і необхідні. По-друге, у нас продовжується цей період сторіччя української національної революції 1917-1921 років. Тому ця лекція буде логічним внеском у популяризацію даної проблеми», – зазначив завідувач та професор кафедри історії Факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили, доктор історичних наук Юрій Котляр.

Під час відкритої лекції «Українська національна революція (1917-1921 рр.) на Миколаївщині» було розглянуто три основні моменти: періодизацію революції на Миколаївщині (лектор запропонував власну), події пов’язані із головними етапами подій, а також діяльність селянських республік як найвищий прояв революційної ситуації на території Миколаївщини. Також слухачам запропонували переглянути короткий відеоролик присвячений національній революції.