Вибіру земельних ділянок для тимчасового зберігання відходів від руйнувань внаслідок бойових дій: викладачі кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили беруть активу участь в обговоренні

30 березня 2023 року Почесний землевпорядник України, старший викладач кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили Андрій Мась узяв участь у роботі круглого столу на тему «Проблеми вибору земельних ділянок для тимчасового зберігання відходів від руйнувань внаслідок бойових дій».

Захід організований ГО «Асоціація фахівців землеустрою України» та факультетом землевпорядкування НУБіП України.

Під час зустрічі учасники розглянути актуальні питання, зокрема які відходи утворюються під час бойових дій і який їх склад? Чим вони відрізняються від будівельних відходів?  Які перспективи їх переробки? Як вибирати ділянки для розміщення тимчасових звалищ будівельних відходів, що утворені внаслідок бойових дій, і чому звичайні звалища не є варіантом? Як обґрунтувати місце розміщення нового тимчасового звалища за «спрощеними» процедурами? Як оцінити вплив тимчасового звалища будівельних відходів на довкілля та прилеглу забудову? Які перспективи рекультивації тимчасових звалищ будівельного сміття, що утворені внаслідок бойових дій, та як вони можуть бути використані в майбутньому?

У роботі круглого столу взяли участь більше 90 учасників – провідні науковці України, представники ОТГ, міських рад, відділів екології та земельних ресурсів.

Наприкінці зустрічі відбулось обговорення планів щодо повоєнного відновлення країни, в ході якої тривала дискусія та окреслено стратегічні плани щодо обґрунтування різних аспектів цієї проблематики.