Важлива дата в історії ЧНУ імені Петра Могили

Чорноморський національний університет імені Петра Могили – найкращий вищий навчальний заклад Миколаївщини. Темпи розвитку освіти та науки в нашому університеті стрімкі та продуктивні. Сьогодні в ЧНУ імені Петра Могили налічується близько 5 тисяч студентів, 37 кафедр, 353 викладачів.

ЧНУ імені Петра Могили пройшов непростий шлях утворення. 3 липня 1996 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 712 про створення Миколаївської філії НаУКМА, Миколаївського колегіуму НаУКМА та розробку регіональної програми «Миколаївський навчальний національно-культурний комплекс».

13 березня 2002 року було видане розпорядження Кабінету Міністрів України № 112-р від 13.03.02 р. «Про утворення Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили» комплексу Києво-Могилянська академія.

А 10 років тому, 10 грудня 2008 року, університет набув статусу класичного університету і відтоді мав назву Чорноморський державний університет імені Петра Могили. Ця дата стала знаковою для життя університету, адже це свідчило про новий рівень розвитку, відкриття нових спеціальностей, більшу кількість студентів та викладачів. Це стало початком плідної та клопіткої роботи, яка в результаті призвела до набуття університетом статусу національного.

І вже два роки тому Указом Президента України № 252 Чорноморському державному університету ім. Петра Могили було присвоєно статус національного. Нині ЧНУ імені Петра Могили продовжує плідну працю на місцевому, державному та міжнародному рівнях.