Ваше слово гідне коронації: У ЧНУ відбулась презентація науково-дослідного видання «Коронація слова»

Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова» наступного року святкує своє 20-річчя, тому 1 листопада 2019 року презентував своє науково-дослідне видання у головній читальній залі бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили. Засновниця конкурсу Тетяна Логуш поділилася зі студентами і викладачами університету секретами письменницького змагання, та спершу розігріла аудиторію невеличкою вікториною.

На зустрічі були присутні дипломат конкурсу Лілія Бондаренко, доктор філологічних наук Світлана Підопригора та директор Інституту філології Олександр Пронкевич, які зацікавлювали молодь до літературних надбань та перемог.

Головною метою проєкту вважають підтримку новітньої української культури, пошук нових імен, підтримку сучасного літературного процесу кіно й театру, що надасть українському кіно, театру та літературі нове дихання, розвиток та популяризацію. Для конкурсантів немає меж як вікових, так і територіальних. Так, Тетяна Логуш, відмічає, що наймолодшому учаснику змагання 16 років, а найстаршому – близько 80 років.

Жанри своїх творів конкурсанти обирають на свій власний смак. Пані Тетяна ділиться думкою, що юні учасники пишуть здебільшого у жанрі фентазі та фантастики, в той час як дорослі письменники надають перевагу опису історичних подій або зацікавленню історичними постатями та створюють детективні сценарії. Однією з популярних тематик за останні роки є тема військових подій в Україні, яку неможливо оминути.

Переможців конкурсу обирають серед п’яти номінацій: «Пісенна лірика», «П’єси», «Кіносценарії», «Твори для дітей», «Романи». У ювілейному виданні, який презентували на заході, якраз і зібрані «літературні портрети» лауреатів конкурсів, які посіли винятково призові місця в різних номінаціях.

Якщо вам подобається писати, то організатори закликають викладати ваші ідеї на папір та брати участь у конкурсі.