В Могилянці відкрито виставку «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час ІІ світової війни»

29 серпня в Галереї мистецтв ЧНУ ім. Петра Могили відбулось відкриття виставки «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час ІІ світової війни». ЇЇ підготував Ґданський Музей Другої Світової Війни та Київський Польський Інститут за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі. Виставку було організовано з нагоди вшанування 80-ї річниці початку ІІ Світової війни. Вона триватиме до 15 вересня.

Експозиція розповідає про польський досвід ІІ Світової війни, а її головною метою є наближення образу польських громадян перед обличчям панівної сили агресорів. Виставка є зібранням свідчень польської боротьби з тоталітарними системами, надзвичайної любові до свободи, самовідданості у порятунку інших, героїзму солдатів і цивільного населення, братерства й боротьби за свободу інших країн.

На виставку завітали представники Миколаївської ОДА, настоятель парафії Святого Йосипа м. Миколаєва, Голова Ради національних товариств Миколаївської області, науковці ЧНУ ім. Петра Могили та МНУ ім. В. О. Сухомлинського, працівники Державного архіву Миколаївської області, вчителі-історики ЗОШ м. Миколаєва, краєзнавці та студенти.

Для відкриття заходу до Могилянки завітали представники Генерального консульства Республіки Польща в Одесі: Генеральний консул пан Анджей Шмідтке, Віцеконсул пані Ельжбета Маршалек та аташе пан Лукаш Вінни. Після відкриття, вони відвідали центр вивчення польської мови Могилянки, а також Українсько-польський науково-дослідний інститут ЧНУ ім. Петра Могили.

«Той хто не вивчає історію, знов скоїть ті ж помилки. Той, хто вивчає історію зможе помилитись по-новому» – Чарльз Вульф.