В Могилянці відбувся Чемпіонат України з веслування на ергометрах

8-9 лютого в ЧНУ ім. Петра Могили відбувся Чемпіонат України з веслування на ергометрах. Такі змагання проводять саме в Могилянці вже більше десяти років поспіль.

У Чемпіонаті України з веслування на ергометрі цього року взяли участь майже півтори сотні спортсменів з Миколаєва, Херсона, Києва, Дніпра, Запоріжжя, Харкова, Черкас, Вінниці та Одеси. На арені – доросла категорія, сильний склад та серйозна конкуренція. Найзапекліша боротьба розгорнулася між представниками київської, херсонської, дніпровської та миколаївської веслувальних шкіл.

За словами директора Школи вищої спортивної майстерності міста Миколаєва та головного судді змагань, Віктора Димова, гребля – складний вид спорту і розвивають його не всі міста України:

«Щоб було зрозуміло, в цьому заїзді беруть участь три олімпійські чемпіонки. Беруть участь чотири чемпіона світу – рекордсмени на дистанції 2000м в четвірці парній серед чоловіків. Також призери олімпійських ігор, чемпіони Європи, призери Чемпіонату Європи. Ці змагання не масові, тут проходить суворий відбір. Є певні встановлені нормативи, які спортсмени мають виконати”, – зазначив Віктор Димов, головний суддя змагань.

У рамках турніру відбулося 11 заїздів серед жінок і чоловіків. Дистанцію шість тисяч метрів було непросто подолати навіть найбільш досвідченим спортсменам. Хоча перегони на тренажерах зазвичай вважають легшими за веслування на човнах.

Змагання мали на меті визначити рівень загальної підготовленості, фізичних можливостей та психоемоційного стану спортсменів у базовому періоді підготовки. А також переможці цього змагання  в кінці лютого відправляться до США на Чемпіонат світу з веслування на ергометрах, де буде розіграна ліцензія на участь в Олімпійських іграх

Визначення переможців відбувається за допомогою електронної системи, яка під’єднана до тренажерів. Ознайомитися з результатами можна на сторінці Facebook Федерації академічного веслування України.

Одна з лідерів нинішнього змагання, Олена Буряк, наприкінці лютого візьме участь у Чемпіонаті світу з веслування на концептах. Члени національної збірної продовжать підготовку до чемпіонату Європи та ліцензійного чемпіонату світу, де відбуватимуться уже водні перегони.

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році