В ЧНУ відбувся фінал фестивалю учнівської молоді «Ліга кращих»

14 грудня 2018 року в ЧНУ імені П.Могили пройшов фінал фестивалю учнівської молоді «Ліга кращих». Фестиваль організовано кафедрою соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ ім. Петра Могили за підтримки департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА.

Відкривали фестиваль ректор ЧНУ ім. Петра Могили Леонід Клименко, директор Інституту державного управління ЧНУ ім. Петра Могили Володимир Ємельянов та завідувач кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ ім. Петра Могили Юліана Палагнюк.

Метою проведення фестивалю є стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, формування покоління молодих науковців і практиків для різних галузей суспільного життя, підведення підсумків роботи учнівських наукових товариств, активізація всіх форм позашкільної освіти.

Фестиваль учнівської молоді «Ліга кращих» проходив у два тури. У ході першого дистанційного туру учні подавали заявки встановленого зразка на участь у конкурсі та короткий опис роботи в Оргкомітет конкурсу, а фахове журі визначило фіналістів конкурсу – учасників II туру. Другий тур – конкурс-захист робіт учнями-фіналістами (проводився як захист робіт учнів у ході наукових-дебатів (читань)).

За результатами першого туру до фіналу було рекомендовано 13 учнівських команд та більше 40 учнів, які представляли загальноосвітні школи м. Миколаєва та Миколаївської області у таких номінаціях, як: «Соціальний винахідник», «Соціальний спікер», «Людина і світ» та «Соціальна реклама». Загалом, цього року фестиваль зібрав у стінах університету близько 120 учнів-учасників, їхніх однокласників та вчителів-наукових керівників.

Конкурсантів оцінювало журі, до складу якого входили викладачі ЧНУ ім. Петра Могили, зокрема кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки та кафедри української філології, теорії та історії літератури, представники громадських організацій, мовних шкіл, медіа центру та центру соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню університету.

У номінації «Соціальний винахідник» перемогу здобули Алєйнік Катерина Андріївна, Стукалюк Вадим Юрійович, Супрунова Вікторія Андріївна, учні 10 класу Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів з проектом «Зона відпочинку на березі р. Інгул» (науковий керівник – Гінкул Ганна Сергіївна). Друге місце вибороли Радченко Павло Олександрович, Гук Ірина Максимівна, учні 11-Б класу Миколаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів №53 з проектом «Поліпшення стану шкільного подвір’я ЗОШ№53» (науковий керівник – Данилова Катерина Михайлівна та Трибухіна Олена Анатоліївна). Трете місце посіла команда учнів 9 класу Вознесенської ЗОШ №3 Гончаренко Іван Сергійович, Бурдуков Іван Сергйович, Сурженко Аліна Романівна с соціальним проектом «Я – такий, як ВСІ» (науковий керівник  – Нечипорук Інна Миколаївна).

У номінації «Соціальна реклама» за результатами інтернет-голосування переміг з кількістю 213 голосів Белінський Ігор Олегович, учень 10 класу Врадіївської ЗОШ №1 I-III ступенів (науковий керівник – Сарахан Анжела Василівна) з соціальним роликом «Разом до здорового майбутнього»

У номінації «Соціальний спікер» перше місце посів  Кубай Роман Олександрович, ученик 11 класу Миколаївського економічного ліцею № 2 (науковий керівник – Новицька Ганна Володимирівна. Друге – Бурейко Поліна Дмитрівна, учениця 11 класу Зеленоярського закладу Загальноїсередньої освіти (науковий керівник – Слащова Марія Василівна). Трете місце виборов Вінніченко Олександр Анатолійович, учень 10 класу Підгороднянської ЗОШ І-ІІІ ступенів (науковий керівник – Дорошенко Юрій Миколайович).

У номінації «Соціальний спікер (англійською мовою)» перше місце посіла Лещинська Антоніна Денисівна, учениця 11-А класу Миколаївської спеціалізованої ЗОШ № 22 І-ІІІ ступенів (науковий керівник – Первова Марина Марківна). Друге місце посіла Ткаченко Марія Олександрівна, учениця 10-А класу Миколаївської ЗОШ  І-ІІІ ступенів №16 (науковий керівник – Василюк Тетяна Олегівна). А трете місце – Нечитайло Єлизавета Валеріївна, учениця 10 класу Миколаївського економічного ліцею № 2 (науковий керівник – Новицька Ганна Володимирівна).

У номінації «Людина і світ» перше місце посіла Лазаренко Анастасія  Андріївна, учениця 8 класу Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 61 з роботою «Природа стресу і методи його подолання» (науковий керівник – Дроботенко Наталя  Іванівна). Друге – Даценко Марія Іванівна, учениця 11 класу Миколаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 61 з роботою «Буктрейлер как STEAM – підхід до розвиткі інтересу до книжок на уроках літератури» (науковий керівник – Керлан Ольга Миколаївна). Третє місце посіла Пустякова Ольга Олегівна, учениця Миколаївської ЗОШ I-IIIступенів №61 з роботою «Оцінка впливу екологічних і транспортних процесів на життєдіяльність» (науковий керівник – Чуяк Лариса Олександрівна).

На урочистому закритті фестивалю переможці та учасники були нагороджені грамотами, дизайнерськими футболками, грошовими преміями від головного спонсора фестивалю УКРАВІТ – провідного українського виробника комплексних систем захисту рослин та мікродобрив та Миколаївської морської стивідорної компанії, сертифікатами на безкоштовне навчання в VLP language school, сертифікатами на безкоштовну участь у тренінгах від British counsil за програмою «Активні громадяни» та білетами до кінотеатру від спонсора фестивалю ТРЦ Multiplex.

Оргкомітет фестивалю «Ліга кращих» , кафедра соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ ім. Петра Могили вдячні учням за участь у фестивалі, вчителям-науковим консультантам за підготовку номінантів, керівникам закладів середньої освіти за проведену організаційну роботу, спрямовану на посилення взаємокорисних зв’язків, що закладають фундамент у системі «школа-університет».

Вітаємо переможців та усіх учасників фестивалю, бажаємо подальших успіхів та перемог! Більш детально про фестиваль читай на сторінці кафедри.