В ЧНУ імені Петра Могили відбулось вручення дипломів учасникам програми з перепідготовки в рамках Проєкту «Норвегія-Україна»

24 травня  2021 року в рамках проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (NUPASS)» на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбулось урочисте вручення дипломів військовослужбовцям-учасникам програми з перепідготовки за напрямом «WEB-дизайн та створення власної справи з використанням IT-технологій».

Захід відбувся в декілька блоків. Перший – День кар’єри – був присвячений освітній частині, де випускники змогли отримати корисні знання для старту власної справи та нового етапу в житті. Серед запрошених спікерів були: Наталія Русанова, начальник відділу профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості, Олександра Скалько, керівник напряму з підбору персоналу агентства з працевлаштування GoodStaff, Артем Ващиленко, директор ТОВ «Центр Підтримки Бізнесу», голова Української асоціації центрів підтримки бізнесу, Дмитро Кранковський, заступник директора Інноваційного кластеру RInnoHub / Регіональний інноваційний HUB, Стефанія Бондаренко, Рroject coordinator IT-кластеру (м. Миколаїв), Орина Горєлова, рекрутер компанії FFW, Сергій Заворотній, учасник проєкту «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» (2020 р.). Усі гості розповіли про можливості для розвитку та просування в IT-сфері, поділились власним досвідом та залишили корисні контакти, які можуть знадобитись учасникам проєкту надалі.

фото 1.JPG

фото 2.JPG

Наступний блок – Урочиста частина – розпочався з привітального слова Ганни Леонідівни Норд, директорки Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили. Вона розповіла про проєкт «Норвегія-Україна», який довгий час реалізується в університеті, поділилась досвідом та висловила вдячність усім, хто залучений в проєкті та докладає зусиль для його успішного просування.

З вітальним словом виступили також Віктор Мойсеєв, директор Міського центру підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО, та Павло Саєнко, головний спеціаліст відділу Міністерства у справах ветеранів України у Миколаївській області. Вони висловили вдячність проєкту та університету, що підтримує такі програми, які дають можливість розпочати новий шлях в житті, не зважаючи на різні перепони.

фото 4 .JPG

фото 5.jpg

Після відбула церемонія вручення дипломів, під час якої випускники отримали три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка (від навчального закладу України), спільний сертифікат університету NORD та українського навчального закладу, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії

Після усіх присутніх чекала неофіційна частина – святковий фуршет.

Нагадаємо, що проєкт «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему» має в основі стратегію професійної перепідготовки цільової групи на цивільні спеціальності, що мають попит на ринку праці України, сприяння учасникам проєкту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві.

У ході соціальної адаптації учасники проєкту отримують допомогу у правовій адаптації, психологічній адаптації, а також сприяння в працевлаштуванні та організації власного бізнесу.

Партнерами проєкту у Миколаєві є Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» (м. Київ), Благодійна організація «Конверсія військових кадрів» (м. Миколаїв), Міський центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО, Громадська організація «Майстерня добра» та Чорноморський національний університет імені Петра Могили.

фото 6.JPG

фото 7.JPG