В ЧНУ імені Петра Могили відбулась презентація книги Олександри Філоненко «Арабески и сны»

25 травня 2021 року в філологічній бібліотеці  ЧНУ імені Петра Могили відбулась презентація книги Олександри Філоненко  «Арабески и сны», яка має неабияке значення для нашого університету, адже авторка твору є викладачкою кафедри англійської філології факультету філології ЧНУ імені Петра Могили.

На заході виступили директорка наукової бібліотеки  ЧНУ імені Петра Могили Ганна Петроченко та миколаївський  книговидавець Ірина Гудим, видавництво якої й видало книгу «Арабески и сны».

Ганна Петрочено нагадала присутнім про проєкт «lectorium», який протягом 2019–2020 років реалізовувала наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили у рамках  якого пані Олександра прочитала цикл лекцій «Магія та література. А видавець Ірина Гудим розповіла  про те, як з’явилася саме така назва книги «Арабески и сны».

Олександра Філоненко презентувала свою книгу та розповіла деякі подробиці  написання.

На її написання авторку надихнули власні дослідження «магічного коду» у світовій літературі епохи Відродження й бароко, зокрема наукові праці, що розглядають будову чарівних казок. Усі історії навмисно написані від третьої особи. Книга складається з 12 історій, з яких 10,це арабески, такі собі переосмислені казки, дві –  сни авторки. Історія, які потім увійшли в книгу, пані Олександра  почала писати у  2015 році. Фактично, книга складається з історій, які були написані протягом п’яти років. Ілюстрації до книги виконала художниця Тетяна Кручініна.

Варто нагадати, що книга «Арабески и сны» перемогла у номінації «Найкращий літературний  дебют 2020 року» на  XV обласному конкурсі «Краща миколаївська книга». Цього року на конкурс було представлено 67 книг місцевих авторів, виданих протягом 2020 року у 8 миколаївських видавництвах і комісія з 30-ти незалежних експертів визначила кращі серед представлених видань в шести номінаціях