В ЧНУ імені Петра Могили пройшла відкрита гостьова лекція для студентів-екологів

31 жовтня 2023 року на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили відбулась відкрита гостьова лекція на тему: «Conflict and Cooperation over Water Sources».

Захід проведено у рамках синергії Програм Twinning Ukraine i EU Erasmus+JM (проєкту ЄС Еразмус+ Жана Моне «Європейські зелені виміри».

Запрошеним лектором став Доктор Канер Сайян (Університет Суонсі, Велика Британія).

Цільовою аудиторію стали студенти-екологи за рівнями підготовки: бакалавр, магістр та доктор філософії.

Під час відкритої лекції спікери подали низьку актуальних питань сьогодення, а саме: повсякденна політика управління водними ресурсами; політика в контексті суверенних держав; як країни формують своє використання та розподіл води; міжнародна водна політика через домовленості і конфлікти, зокрема в контексті транскордонних вод; глобальна політика водних ресурсів.

Зміст лекції викликав жвавий інтерес у плані обговорення питань війни і води, проблем транскордонних вод тощо. Так, нині існує 286 транскордонних річкових і озерних басейнів і 592 транскордонних водоносних горизонтів підземних вод, які є спільними для 153 країн світу.

Доктор Канер Сайян узагальнив цікавий досвід водних конфліктів упродовж ХХ і початку ХХІ століть. Було продемонстровано, як питання довкілля та чистої прісної води є основними причинами міждержавних конфліктів, наприклад, політична напруга та збройні конфлікти на Близькому Сході та в Північній Африці. Проте, у сучасній історії не було жодної міждержавної війни або конфлікту, заснованого, виключно, на воді. Однак,  вода історично використовувалася, як зброя під час збройних конфліктів.

Цікавим для слухачів стали основні тези лекції, щодо води, як стратегічно-політичної зброї, як тактико-військової зброї і, як психологічної зброї.

Дякуємо міжнародним партнерам за цікаву лекції та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!