В ЧНУ ім. Петра Могили провели святкове зібрання з нагоди Дня фармацевтичного працівника

17-го вересня в ЧНУ ім. Петра Могили, в приміщенні Вченої Ради проведено святкове зібрання з нагоди прийдешнього  професійного свята – День фармацевтичного працівника. В університеті вже стало гарною традицією вшановувати студентів першокурсників, напряму підготовки фармація, саме напередодні професійного свята.

На зібранні були присутні проректор з науково-педагогічної роботи та питань розвитку д.мед.н., професор Клименко М.О., директор медичного інституту к.мед.н., доцент Грищенко Г.В. та представники кафедри фармації, фармакології, медичної, біоорганічної та біологічної хімії — завідувач к.фарм.н., доцент Оглобліна М.В. та к.фарм.н., доцент Шмалько О.О.

Також, на заході, були присутні роботодавці, лідерів думки фармацевтичного ринку Миколаївщини та водночас керівників баз практики – директор мережі аптек «Аптека низьких цін» Лариса Михайлівна Копійка та завідувач провідної аптеки комунальної власності МЛА №110 Іван Миколайович Лисецький.

Розпочав зібрання доцент кафедри Шмалько О.О. як фахівець-практик, що має великий досвід роботи в практичній фармації. У своєму виступі він зосередив увагу присутніх на історії свята та наголосив на відповідальності яку несе перед суспільством фахівець фармації.

Проректор з науково-педагогічної роботи д.мед.н., професор Клименко М.О. вітаючи студентів, зазначив у своєму виступі про те, що фармацевт і лікар мають завжди бути поряд, відчувати плече один одного. Лише в такому тісному тандемі вітчизняна медицина здатна досягти вищого рівня досконалості.

Л. М. Копійка, вітаючи студентів зі святом проінформувала про інновації роздрібного сектору фармації, що нині впроваджується в аптечні мережі, які вона очолює. Та окреслила коло вимог, що пред’являються сьогодні до молодих фахівців. Разом з тим Лариса Михайлівна запросила всіх для проходження виробничої практики в аптеках очолюваної мережі, а після закінчення освітнього закладу на роботу. Та висловила надію на подальшу співпрацю з ЧНУ ім. Петра Могили.

Іван Миколайович Лисецький відзначив, що очолювана ним аптека МЛА № 110 здійснює всі види фармацевтичної діяльності: роздрібна реалізація, виготовлення ліків, обіг наркотичних, отруйних та психотропних препаратів, що саме по собі вимагає особливих знань та вмінь. Запропонував окремі види практичних занять проводити на базі аптеки. Щоб майбутній фахівець більше поринав в реальне аптечне середовище.

Після своїх привітань І.М. Лисецький та Л.М. Копійка вручили студентам подарунок –  привезений ними торт, на якому  була зображена фармацевтична тематика.

Директор медичного інституту к.мед.н., доцент Грищенко Г.В. вітаючи студентів закликав пам’ятати, що серед професійних пріоритетів фармацевтів на першому місці мають бути інтереси хворого, а тільки потім комерційний інтерес. Також наголосив на тому, що саме фармацевт є гарантом безпеки хворого у разі допущення помилки лікарем при призначенні лікувальних засобів.

Завідувач кафедри к.фарм.н., доцент Оглобліна М.В. у своєму привітанні звернула увагу студентів на тому, що вступивши до університету вони увійшли в велику і дружню фармацевтичну родину. При цьому закликала під час навчання максимально збагатити себе знаннями..

Особливу атмосферу свята створили студенти II курсу спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» Олексій Мельниченко та Іванна Горішна, які виконали декілька пісенних номерів під гітару.

Наприкінці заходу доцент О.О. Шмалько подякував всім присутнім за позитивні емоції та прочитав вірш із власної творчості на тему свята фармацевтів. По закінченню творчої частини кожен студент отримав пряник з фармацевтичною тематикою, а першокурсники ще й подарунки від кафедри.

Після заходу студенти освітньої програми «Фармація» мали нагоду поспілкуватися з майбутніми роботодавцями.