Уряд розглянув та схвалив, розроблений Міністерством природи законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів»


Уряд розглянув та схвалив, розроблений Міністерством природи законопроект «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів».  Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, зазначивши, що до цього часу розрахунок викидів парникових газів в Україні проводився без використання єдиної методики, яка б показувала реальні дані щодо цих викидів. Введення такої системи передбачено Планом заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері змін клімату на період до 2030 року.

Як зазначає Остап Семерак, цей законопроект дозволить запровадити в Україні європейську систему моніторингу викидів парникових газів, а в подальшому будь-якого з інструментів скорочення викидів CO2, або Системи торгівлі квотами на викиди, або вуглецевого податку тощо, що буде стимулом для підприємств зменшувати обсяги викидів парникових газів. Також було зазначено, що документ пройшов попереднє обговорення із представниками провідних промислових підприємств, бізнес-асоціацій, на види діяльності яких може потенційно поширюватися дія закону.

Протягом червня-вересня 2018 року на міжнародних тренінгах Людмила Іванівна Григор’єва, завідувач кафедри екології ЧНУ імені Петра Могили, отримала свідоцтво, яке дозволяє університету готувати верифікаторів системи МЗВ і деяких елементів системи торгівлі квотами на викиди.

Наш університет є єдиним вищим навчальним закладом на Миколаївщині, в якому є можливість пройти навчання для отримання професійної кваліфікації верифікатора системи МЗВ ПГ. Навчання здійснюватиметься в рамках освітніх програм за спеціальністю «Екологія» на бакалаврському та магістерському рівнях.

 

 

 

 

 

Події та оголошення


березня
25
Безкоштовний доступ до матеріалів видавництва Кембриджського університету

Шановні колеги! Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили повідомляє, що видавництво Кембриджського університету Cambridge University Press надає доступ до понад 700 підручників для вищих навчальних закладів з різних галузей знань для інформаційної підтримки студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу. …