«Управління промисловими та побутовими відходами»: чергова презентація для Зеленого марафону з Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри»

Зелений марафон із Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри» триває!

Проєкт реалізується на кафедрі екології ЧНУ імені Петра Могили в межах Проєкту за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне_Кафедра.

5 квітня 2023 року учасники Студій ознайомилися з новою темою «Управління промисловими та побутовими відходами». Серед зацікавлених – представники широкого кола установ України.

Під час зустрічі було висвітлено питання, які викликали інтерес серед широкої аудиторії студій, зокрема:

• національна політика та стратегічне планування у сфері управління відходами;
  • структура відходів;
  • основні проблеми у сфері управління з відходами;
  • ліцензійні умови провадження господарської діяльності управління небезпечними відходами;
  • вимоги до управління небезпечними відходами;
  • система контролю за сферою управління відходами;
  • закон України «Про благоустрій населених пунктів»;
  • статус об’єктів накопичення відходів та право власності.

Спікери наголосили на тому, що нерівність, що є між обсягами накопичення відходів та заходами, спрямованими на запобігання їх утворення, розширення утилізації, знешкодження та видалення, поглиблює екологічну кризу, надає їй прогресуючого характеру і стає гальмівним чинником для національної економіки нашої країни.

Так, наразі тільки 1707 населених пунктах упроваджено роздільне збирання побутових відходів, працює 35 сміттєсортувальних ліній, 1 сміттєспалювальний завод, 3 сміттєспалювальних установки, де перероблено та утилізовано близько тільки 6,3% побутових відходів. Проте, Україна має невичерпаний потенціал щодо упровадження програми рециклінгу на державному рівні, як єдиний цивілізований шлях управління відходами.

З відео-матеріалами можна ознайомитись за посиланням.