Уперше на Миколаївщині відбувся захист на здобуття наукового ступеня доктора філософії зі спеціальності «Медицина»: у ЧНУ імені Петра Могили випустився перший аспірант-медик

16 листопада 2023 року вперше в історії існування аспірантури та докторантури Чорноморського національного університету імені Петра Могили відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 222 «Медицина».

Це перший захист наукової роботи за спеціальністю «Медицина» в історії Миколаївщини.

Першою випускницею стала громадянка Німеччини Ріта Козаєва, яка навчалася  за спеціальністю 222 «Медицина».

Темою дисертації є «Механізми алкоголь-індукованого ураження слинних залоз, модельованого на тлі системної запальної відповіді, та їх корекція поліфенолами».

Науковий керівник – доктор медичних наук, професор ЧНУ імені Петра Могили Микола Клименко.

Під час захисту піднімалися актуальні питання, направлені на з’ясування закономірностей розвитку алкогольного ураження слинних залоз за умов ліпополісахарид (LPS)-індукованої системної запальної відповіді (SIR) та експериментального обґрунтування застосування поліфенолів як засобів патогенетичної терапії.

Після захисту аспірантка висловила слова вдячності керівнику, членам разової ради та усій Могилянській родині за здобуті знання, а також підтримку й розуміння протягом навчання в університеті.

Ми віримо, що Миколаївська область та вся Україна славитиметься успішними випускниками-медиками Чорноморського національного університету імені Петра Могили.