Університет – це не лише можливість здобути вищу освіту! Секція з футболу

Незважаючи на те, що здобуття вищої освіти є головною метою навчання в університеті, це не єдине заняття в вузі. За бажанням університет може стати гарним стартом для самореалізації людини, адже обмежуватись знаннями лише в одній галузі неможливо. Одним із шляхів самореалізації може стати захоплення спортом.

Ми продовжуємо публікацію статей з рубрики «Університет – це не лише можливість здобути вищу освіту!», в якій розповідаємо про спортивні секції ЧНУ ім. Петра Могили. Розглянемо детальніше, які секції існують в університеті, коли і чому вони виникли, а також ознайомимось з університетськими командами.

Секція з футболу

Наразі на базі ЧНУ ім. Петра Могили сформована сильна команда з футболу, яка неодноразово посідала призові місця. Є постійним учасником обласних, всеукраїнських та європейських змагань. Секція  з футболу і футзалу одна із наймасовіших спортивних секцій в університеті.

Короткий історичний екскурс

Секція з футболу була заснована у 1996 році та є однією з найперших у Могилянці. Вже в перший рік була сформована університетська команда, яка брала участь в обласних та міських змаганнях. З того часу почала активно діяти та розвиватись.

Сфера діяльності та загальні відомості

Більшість студентів, що відвідують секцію з футболу та футзалу, навчаються на факультеті фізичного виховання та спорту. Однак до секції у Могилянці може приєднатись кожен студент з будь-якої спеціальності. Адже вона розрахована на студентів з різним рівнем підготовки. Ті, хто має здібності, потрапляють до команди, а інші можуть просто приходити та займатись футболом, доки рівень підготовки не зросте.

За проведення занять у секції відповідає Кураса Геннадій Олександрович, старший викладач кафедри спортивних дисциплін Факультету фізичного виховання та спорту ЧНУ ім. Петра Могили, якому допомагає Димов Кирило Вікторович, викладач кафедри веслування Факультету фізичного виховання та спорту ЧНУ ім. Петра Могили. Заняття з секції проходять на водноспортивній базі Могилянки, адже там є поле зі штучним покриттям для міні-футболу.

Футбол – доволі популярний вид спорту, тому щороку до ЧНУ ім. Петра Могили вступає велика кількість футболістів – до 30 осіб. Багато учасників секції приходять зі СДЮСШОР «Миколаїв», бо продовжують навчання в Могилянці. Попри те що на початку року у секції великий набір студентів, більшість перестають ходити, адже навантаження доволі сильні. Зазвичай щороку проводиться відбір до головної команди, яка відстоює честь Могилянки.

Заняття у секції з футболу та футзалу проходять за розкладом.

Команда

На сьогодні команда з футзалу та футболу серед студентів є найсильнішою в Миколаївській області. Протягом багатьох років команди посідають перші місця серед ЗВО Миколаївщини як з футзалу, так і з футболу.

Команда Могилянки з футболу сформована у 1996 році. Однак зараз в секції сформовану не одну команду, адже охочих багато. Авжеж є головний склад, який відстоює честь Могилянки і навіть України  на студентських змаганнях.

Наразі команда з футболу ЧНУ ім. Петра Могили, становить гідну конкуренцію на всеукраїнському рівні серед студентів. Варто зазначити, що у чемпіонаті України беруть участь доволі сильні команди, які складаються з професійних гравців, які змагаються на всеукраїнському рівні у Прем’єр-лізі.

Попри високий рівень змагань та конкуренцію, результати Могилянки високі, адже цього року команді студентів вдалось вийти з підгрупи.

У планах на майбутнє створити жіночу команду.

Перемоги та нагороди

Студенти із секції футболу ЧНУ ім. Петра Могили є:

• Чемпіонами міста;
  • Чемпіонами Миколаївської області;
  • Чемпіонами Миколаївської області серед вищих навчальних закладів;
  • Чемпіонами України.
  • Перемогли чемпіона Європи у 2018 році у м. Порту в Португалії. Перемогли чемпіона Германії.

Ними пишається секція

Валерій Рогозинський – гравець першої ліги МФК «Миколаїв»

Амір Агаларов – гравець першої ліги МФК «Миколаїв»

Владислав Швец – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Павло Березянський – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Василій Пасечник – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Олександр Солдатов – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Сергій Біневський – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

В’ячеслав Студенко – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Олександр Ткаченко – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Дмитро Задера – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Сергій Змеєвський – гравець другої ліги МФК «Миколаїв»

Коментар учасників

1) Що для Вас означають заняття в секції?

«Заняття в секції для мене – це саморозвиток, додаткові знання з футболу, можливість показати себе», – Назар.

2) Що Вам дала секція?

«Багаж теоретичних знань, певну дисципліну. Крім того, можливість грати у складі університетської команди в Чемпіонаті міста», – Василь.

«Розширення теоретичних знань з футболу (як називається той чи інший удар), фізичний розвиток та нові цікаві знайомства», – Тетяна.

3) Чому Ви обрали саме цей вид спорту?

«Я мріяв займатись футболом. З дитинства захопився цим видом спорту. Впевнений, що зможу проявити себе на теренах ЧНУ ім. Петра Могили», – Назар.

«Мої батьки грають у футбол, і любов до цього виду спорту, мабуть, передалась мені. Крім того, маю певний хист саме до футболу», – Тетяна.