Університет – це не лише можливість здобути вищу освіту. Секція з баскетболу (чоловіки)

Здобути вищу освіту – головне завдання для студента в університеті. Головне, але не єдине. Адже за бажання, виш може стати гарною платформою для самореалізації людини в різних сферах. Один із шляхів такої самореалізації – захоплення спортом.

На базі ЧНУ ім. Петра Могили діє декілька спортивних секцій. У рубриці «Університет – це не лише можливість здобути вищу освіту» детальніше розглянемо, які секції існують в університеті, а також ознайомимо з університетськими командами.

Короткий історичний екскурс

Секція з баскетболу в університеті почала працювати від самого початку заснування університету. Загалом змагання, в яких беруть участь наші баскетболісти – це змагання за першість міста між університетами.

Загальні відомості

На сьогодні секція складається з представників різних спеціальностей. Найбільше студентів з факультету фізичного виховання та спорту і  факультету комп’ютерних наук, також є студенти з інституту філології.

Записатися до секції можуть охочі студенти будь-якої спеціальності. Головне – бажання займатися баскетболом, регулярне відвідування тренувань та готовність захищати честь університету на змаганнях, коли буде відповідний рівень знань та вмінь завдяки заняттям у секції.

Тренером чоловічої команди з баскетболу є викладач кафедри олімпійського та професійного спорту факультету фізичного виховання та спорту Олег Васильович Дубачинський.

Наразі заняття проходять в одній групі. У планах розподілити секцію на дві категорії: для гравців, які увійдуть до складу збірної університету і представлятимуть виш на змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів; та для гравців з початковим рівнем знань та вмінь, аби розвинути їхні здібності і досягти відповідного рівня гри.

Тренування проходять щовівторка та щочетверга о 19:00 у спортзалі 1-го корпусу. На початку року заняття спрямовані на розвиток фізичних якостей: швидкість, витривалість, сила, спритність, стрибок. Поступово, коли наближається сезон ігор,  роблять акцент на тренуванні кидків, певних комбінацій, тактичних дій під час атаки та захисту. Якщо в планах гра з певним суперником, то тренер готує гравців безпосередньо до них. Наприклад, якщо стає зрозуміло, що у нашої команди немає переваги в зрості, роблять акцент на швидкості тощо.

Команда

Чинна команда практично на 85 %  складається з першокурсників, бо студенти, які були основним ядром команди, минулого року закінчили університет. Деякі з чинних гравців займались баскетболом до університету і показують непоганий рівень гри як для команди, що представляє виш.

На тренування зазвичай приходить близько 20 людей, із них в команду входять 12. Інші поки вдосконалюють навички  на тренуваннях, і коли будуть готові – потраплять до команди.

Окрім тренувань, чинна чоловіча команда з баскетболу бере участь у змаганнях Миколаївської баскетбольної ліги. У ній беруть участь усі охочі команди міста, і, зазвичай, не студентські. Таким чином теперішня команда може отримати досвід гри.

Перемоги та нагороди

• студенти беруть участь у іграх Миколаївської баскетбольної ліги;
  • бронзові призери XVIII Універсіади міста Миколаєва у 2020 році.

Коментарі учасників

1. Що для вас означають заняття в секції?

«Для мене це означає роботу в команді. З кожним днем ти намагаєшся бути все краще і краще, і просто тримати себе в хорошій спортивній формі», – Дмитро Лихой.

«Баскетбол – це швидкість, емоції та гарний настрій», – Олексій Нечипоренко.

«Спорт – це в цілому корисно для здоров’я. А баскетбол – це приємне хобі». – Антон Лавренюк.

1. Що вам дала секція?

«Секція дала мені дуже велику самопідтримку, можливість розвиватися в цій сфері. І зробила мене таким, який я є», – Дмитро Лихой.

1. Чому Ви обрали саме цей вид спорту?

«Мене колись захопила в баскетболі видовищність. Захоплююсь багатьма гравцями НБА, такими як Леброн Джеймс, Деміан Ліллард, Кайрі Ірвінг», – Антон Лавренюк.

«Я з дитинства граю в баскетбол, це мій найулюбленіший вид спорту», – Олексій Нечипоренко.