Університет – це не лише можливість здобути вищу освіту: про секцію з волейболу


Незважаючи на те, що здобуття вищої освіти є головною метою навчання в університеті, та це не єдине заняття у ВНЗ. За бажанням, університет може стати гарною ареною для самореалізації людини, адже обмежуватись знаннями лише в одній галузі неможливо. Одним із шляхів самореалізації може стати захоплення спортом.

На базі ЧНУ ім. Петра Могили діє декілька спортивних секцій. У рубриках «Університет – це не лише можливість здобути вищу освіту!» детальніше розглянемо, які секції існують в університеті, коли і чому вони виникли, а також ознайомимось із університетськими командами.

Наразі на базі ЧНУ ім. Петра Могили сформована сильна команда з волейболу. За час існування секції збірні команди чоловіків та жінок брали участь у змаганнях  різних рангів: серед студентів ВНЗ, у Чемпіонатах, Кубках міста, області та України. Неодноразово посідали призові місця.

Короткий історичний екскурс

Секція з волейболу була заснована у 1996 році. З того часу почала активно діяти та розвиватись, і вже через 3 роки була сформована перша команда. Студенти плідно тренувались та з 2009 року почали активно брати участь у Чемпіонатах Україні з пляжного волейболу.

Сфера діяльності та загальні відомості

Наразі 85% студентів, що відвідують секцію з волейболу, навчаються на Факультеті фізичного виховання та спорту. Однак, до секції у Могилянці може приєднатись кожен студент із будь-якої спеціальності.

Маєр Василь Якович, який відповідає за проведення занять, зазвичай особисто відвідує школи та запрошує до університету майбутніх студентів, які потім зможуть відстоювати честь Могилянки на рівні міста, області або країни. Крім того, щороку запрошують усіх охочих студентів, опитуючи по групах.

Незважаючи на те, що спочатку охочих багато, після перших тренувань студенти не витримують і перестають приходити. Причина у тому, що заняття у секції з волейболу це не лише гра, як гадає більшість студентів. Важливе місце займає розминка, загальна фізична підготовка (вправи на силу ніг, рук, спини та інші), вивчення правил та багато іншого. Таким чином, з 2 годин тренувань студенти грають у волейбол лише пів години. Ось чому 85% учасників секції студенти Факультету фізичного виховання та спорту.

Заняття у секції з волейболу проходять щопонеділка, середи та п’ятниці з 15:30 до 17:30 години.

Команда

На сьогодні команда студентів ЧНУ ім. Петра Могили бере участь у Чемпіонаті України серед команд вищої ліги з волейболу. Вона сформувалась у 1999 році. З того часу  команда завжди буда сильною, однак жіноча збірна має високі досягнення лише другий рік поспіль.

Наразі для команди студентів з волейболу ЧНІ ім. Петра Могили, що складається із 12 учасників, немає перепон на обласному рівні, адже вона зайняла 4 місце в Українській універсіаді, опустивши на 5 місце команду Суперліги, у той час коли самі входять до Вищої ліги.

Перемоги та нагороди

Студенти із секції волейболу ЧНУ ім. Петра Могили є:

  • Чемпіонами міста;
  • Чемпіонами Миколаївської області;
  • Чемпіонами Миколаївської області серед вищих навчальних закладів.
  • Жіноча команда відстоює Вищу лігу в Миколаївській області на базі ЧНУ ім. Петра Могили, а також посіла 7 місце у Вищій професійній лізі України.

Ними пишається секція

Ірина Охримчук – кандидат у майстри спорту;

Валерія Булаковська – кандидат у майстри спорту;

Ірина Плахтир – кандидат у майстри спорту;

Катерина Дубова – кандидат у майстри спорту;

Ліана Кузьменко – кандидат у майстри спорту;

Валентина Карпік – кандидат у майстри спорту, у 2012 році вийшла до півфіналу у Чемпіонаті України з пляжного волейболу;

Ганна Танасієнко– кандидат у майстри спорту, у 2012 році вийшла до півфіналу у Чемпіонаті України з пляжного волейболу.

 

Коментар учасників

1) Що для Вас значать заняття в секції?

«Для мене заняття у секції – це підтримка фізичної та волейбольної форми. Тому що, якщо ти лише тиждень не потренуєшся, будеш не готовий до змагань», – Ліана Кузьменко.

2) Що Вам дала секція?

«В першу чергу – можливість для тренувань, та професійного зросту. Крім того у нашому розпорядженні тренувальна зала, а також необхідний інвентар», – Валерія Булаковська.

3) Чому Ви обрали саме цей вид спорту?

«Я займаюсь волейболом приблизно 8-9 років. Тож захоплення цим видом спорту розпочалось ще у школі. Вирішила продовжувати заняття й в університеті», – Ліана Кузьменко

«Я зрозуміла, що це моє. Раніше багато чим займалась і гребля й танці, однак все виявилось для мене не тим. А почала займатись волейболом і зрозуміла, що це те що треба. Тож необхідно прийти, спробувати й зрозуміти, що це твій вид спорту», – Валерія Булаковська.

Події та оголошення


липня
20
Запрошуємо стажування в Києві в редакціях провідних медіа

Фундація Суспільність спільно з ГО «Інтерньюз-Україна» та за сприяння Інтернет-видання «Детектор медіа» запрошує студентів випускних курсів бакалаврату та магістратури шкіл журналістики з усіх регіонів країни взяти участь у 15-тиденному стажуванні в Києві в редакціях провідних медіа. Учасники журналістської інтернатури опанують …

червня
30
Триває набір на програму Study Tours to Poland

Study Tours to Poland – досліджуй польську культуру, освіту і традиції на безкоштовній програмі для активних студентів! Метою STP для студентів є представлення різних аспектів життя у Польші, механізмів системних змін і модернізації, а також досвіду присутності в європейських структурах. …

липня
1
Запрошуються науково-педагогічні працівники ЗВО до участі у проекті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX in Ukraine) та Академія Української Преси (АУП) запрошують науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти (ЗВО), які здійснюють підготовку педагогічних кадрів, до участі у проекті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Проект виконується за підтримки посольств Великої Британії …