Шановні колеги!

З нагоди 25-річного ювілею заснування Чорноморського національного університету імені Петра Могили Українсько-Польський науково-дослідний інститут запрошує до участі у Міжнародній науковій дискусії «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу», яка проходитиме на базі нашого університету 25 березня 2021 р. На заході відбудеться презентація книги директорка Українсько-Польського науково-дослідного інституту  О. Морозової «Дослідження історії України першої половини ХХ ст. в сучасній польській історіографії: напрямки, концепції, дискусії» (Миколаїв, 2020 р.).

Метою заходу є розвиток наукової дискусії українських та польських вчених з актуальних питань спільної історії.

Учасниками дискусії виступають українські вчені Чорноморського національного університету імені Петра Могили: ректор ЧНУ імені Петра Могили, проф. Леонід Клименко, проректор, проф. Володимир Беглиця, д. і. н., доц. Ольга Морозова, к. і. н., доц. Ольга Гайдай, д. і. н., проф. Юрій Котляр, д. і. н., проф. Ірина Міронова, к. і. н., доц. Наталія Шевченко, проф. Олександр Шевчук та інші.

З української сторони також візьмуть участь: д. і. н., проф. Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького Євген Сінкевич, д. і. н., проф. Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського НАН Олександр Маврін, д. і. н., проф. Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського НАН Дмитро Бурім, д. і. н., проф. Кременчуцького державного університету ім. Михайла Остроградського Володимир Маслак, д. і. н., проф. Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка Віталій Тельвак, д. п. н., професор Національного авіаційного університету Ірина Сліпухіна та інші.

З польської сторони візьмуть участь: д. габ., проф. Гуманістично-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові Тадеуш Срогош, д. габ., проф. Гуманістично-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові Анджей Стройновський, д. габ., проф. Ягеллонського університету Адам Перлаковський, д. габ., проф. Університету ім. Адама Міцкевича в Познані Марек Міколайчик, директор Державного архіву в Пйотркові-Трибунальському д-р Томаш Матушак, доктор Академії військового мистецтва Пйотр Кшиковський та інші.

До дискусії також запрошені: д. габ., проф. Південно-Східного наукового інституту в Перемишлі Станіслав Стемпєнь, д. габ., проф. Поморської академії в Слупську Роман Дрозд, д. габ., проф. Університету ім. Міколя Коперніка в Торуні Александер Смолінський, доктор історії  Гуманістично-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові Норберт Моравець, доктор історії  Гуманістично-природничого університету імені Яна Длугоша в Ченстохові Кароліна Студніцька-Мар’янчик тощо.

Також запланована участь у заході представників Генерального консульства Польщі в Одесі. Відкриття семінару відбудеться 25 березня 2021 р. о 10:00 в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили в приміщенні Вченої Ради.