Українсько-Польський Інститут провів зустріч з теми “Відносини Володимира Великого і Ярослава Мудрого з Польщею в Х – ХІ століттях”

«Відносини Володимира Великого і Ярослава Мудрого з Польщею у Х-ХІ століттях» – так звучала тема зустрічі, яка відбулась онлайн 13 квітня 2023 року, в рамках Польських студій Українсько-Польського Інституту Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Спікерами заходу виступили запрошені Андрій Мац і Мартіна Ксьожек, що представляють українську і польську інституції, і є молодими фахівцями в галузі медіа і філології.

Під час зустрічі учасники заходу мали унікальну нагоду дізнатись про витоки польської державності, про суперечливий тернистий шлях українсько-польських взаємовідносин у Х-ХІ століттях. Спікери озвучили захоплюючі факти про боротьбу за кордони країн-сусідів, про політичні амбіції Володимира Великого і одного з його синів − Святополка. Запрошені гості висловили питання про кризу польської державності в результаті міжусобної війни у ХІ столітті за часів правління Ярослава Мудрого.

Тема викликала інтерес серед слухачів Польських студій.

Далі буде…