Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу: У ЧНУ відбулась Міжнародна наукова дискусія


25 березня 2021 року у приміщенні Вченої ради ЧНУ імені Петра Могили відбулась Міжнародна наукова дискусія «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу», до якої учасники мали змогу під’єднатися онлайн.

фото1.JPG

фото 2.JPG

 

Організатором заходу виступив Українсько-Польський науково-дослідний інститут Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Мета дискусії – задати науковий тон між вченими України та Польщі щодо актуальних питань спільної історії.

«З 2008 року Українсько-Польський науково-дослідний інститут проводить дуже активну діяльність у напрямку співпраці з нашими польськими колегами. Маємо зробити все для того, щоб цей діалог не лише існував, а й розвивався. Ми порушуємо в цьому діалозі найважливіші історичні проблеми – ті, стосовно яких сьогодні вчені не можуть дійти згоди, що відбивається і на взаємовідносинах між державами. Найголовніше для нас – мати хороший результат», – розповідає директорка Українсько-Польського науково-дослідного інституту Ольга Морозова.

3.JPG

 

На відкритті конференції вітальне слово виголосили ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко та проректор з наукової роботи Володимир Беглиця. До міжнародної наукової дискусії долучились вчені як з України, так і з Польщі.

Учасниками дискусії з української сторони стали не лише науковці ЧНУ імені Петра Могили, а й інших інститутів – Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Грушевського, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, Національного авіаційного університету та інших.

4.JPG

5.JPG

 

З польської сторони взяли участь вчені з Гуманістично-природничого університету імені Яна Длугоша, Ягеллонського університету, Університету ім. Адама Міцкевича в Познані, Державного архіву в Пйотркові-Трибунальському та інших. Також до дискусії в онлайн-форматі долучився представник Генерального консульства Польщі в Одесі.

6.JPG

7.JPG

 

Окрім цього на заході відбулась презентація книги директорки Українсько-Польського науково-дослідного інституту Ольги Морозової «Дослідження історії України першої половини ХХ ст. в сучасній польській історіографії: напрямки, концепції, дискусії» 2020-го року видання. Книга цікава дослідженням проблеми історії України в польській історіографії.

Пані Ольга пояснила, що такі видання та конференція загалом дозволить зрозуміти, на що звертати увагу під час діалогу вчених і до якого спільного погляду можна дійти.

Події та оголошення


червня
10
Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору»

Запрошуємо до участі у Міжнародній науковій конференції «Українсько-Польські відносини: до 100-річчя підписання Ризького договору», яка проходитиме в Миколаєві 10-13 червня 2021 р. у рамках щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум-2021: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі».  Метою конференції є дослідження …

квітня
7
Відкрита зустріч з членами експертної групи в рамках акредитації освітньої програми «Бізнес у сфері послуг» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

ВІДКРИТА ЗУСТРІЧ З ЧЛЕНАМИ ЕКСПЕРТНОЇ ГРУПИ В РАМКАХ АКРЕДИТАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ «БІЗНЕС У СФЕРІ ПОСЛУГ» ПЕРШОГО (БАКАЛАВРСЬКОГО) РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 076 ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ ГАЛУЗІ ЗНАНЬ 07 «УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ» У рамках роботи експертної групи під …

березня
25
Українсько-Польський науково-дослідний інститут запрошує до участі у Міжнародній науковій дискусії «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу»

Шановні колеги! З нагоди 25-річного ювілею заснування Чорноморського національного університету імені Петра Могили Українсько-Польський науково-дослідний інститут запрошує до участі у Міжнародній науковій дискусії «Українсько-польські відносини й розвиток наукового діалогу», яка проходитиме на базі нашого університету 25 березня 2021 р. На …