«Український Крим» у Галереї мистецтв Могилянки


Напередодні святкування дня народження ЧНУ імені Петра Могили до Галереї мистецтв завітала пейзажна експозиція Кримської місцевості. Автором картин є заслужений художник України Сергій Шаповалов. Твори пана Сергія знаходяться в музеях у різних містах України, в галереях та приватних колекціях України і поза її межами. Ця виставка має назву «Український Крим».

Традиційно, з привітальним словом виступила перша проректорка Могилянки Наталя Іщенко, побажавши отримати насолоду від представлених картин. До нас виставку привіз друг та колекціонер, меценат, громадський діяч Вадим Юрлов, який товаришує та працює з паном Сергієм вже 15 років.  Про тематику художньої виставки зазначає: «Сьогодні питання Криму – це питання болі. Біль за нашу землю, яка окупована. Це нагадування того, що ми хочемо собі показати, що Крим був, є і буде українським завжди. Мій друг, Сергій Шаповалом, зі мною погоджується, тому ми вирішили донести цю думку саме в такому баченні».

Пан Вадим зауважує, що картини із краєвидами Криму написані до 2014 року, коли була можливість вільно перебувати в Криму та малювати. Полотна, що були намальовані після окупаціє півострова, відтворені зі спогадів, фотографій, ескізів. «Всі ці картини об’єднує одне річ – енергетика митця. Потужні, яскраві, енергетичні кольори, власне, незалежно від його фарб, всі його роботи позитивні. Вони мають лікувальний характер. Коли ви дивитеся на них, то відчуваєте спокій, натхнення. В цьому і є сила та дух Сергія Шаповалова».

Всупереч своєму віку (а пану Сергію вже за 70 років) він досі працює з пензлем. Вадим Юрлов підкреслює свою захопливість силою духа та натхненням свого друга: «Попри тяжкий період в його житті, коли хвора дружина не має змогу ходити, Сергій виносить її на руках у парк, робить для неї час, розташовую свій мольберт й дивлячись на свою кохану малює. Тому у його картинах ви побачите кохання: кохання до людей, до природи, до жінки, до дружини. Тож нехай кожен з відвідувачів отримає ту часточку кохання, забере її з собою. Тоді виставка досягне ваших сердець».

На вернісаж завітала директорка Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Тетяна Тверда з «приємною місією». Вона нагородила Вадима Юрлова листом подяки від адміністрації Центральної бібліотеки за багаторічні підтримки соціокультурної діяльності, за благодійність, спільне проведення культурних заходів, популяризації історичної культурної спадщини, за невтомне служіння просвіті, духовності рідного краю.

Експозиція складається з 36 картин. Насолодитися виставкою можна до березня місяця цього року.

 

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …