Українські вчені отримали безкоштовний доступ до повних текстів наукового видавництва Springer Nature

На сайті МОН України повідомляють, що всі українські державні та комунальні виші чи наукові установи можуть безкоштовно отримати доступ до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature.

Передплату за кошти держбюджету забезпечило Міністерство освіти і науки через Державну науково-технічну бібліотеку (ДНТБ). Підключення стартувало 3 січня 2020 року.

Університети та наукові установи, які раніше оформили через ДНТБ доступ до баз даних Scopus або/та Web of science, отримають доступ до Springer Nature автоматично. Ті ж заклади, які не були підключені до Scopus або/та Web of science, мають подати заявку до ДНТБ за посиланням.

ЧНУ імені Петра Могили долучився минулої весни до національної підписки доступу до платформ Web of Science  та Scopus за кошти державного бюджету. Доступ триває з 01.06.2019 до 01.06.2020. Також на базі університету регулярно проводять різноманітні тренінги та вебінари щодо консультування з користування цими базами даних.

Також нещодавно тези 1-го міжнародного воркшопу ICT&ES-2019, що проводився Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили, були проіндексовані у наукометричній базі Scopus.

Мета використання баз даних наукової інформації – науково-дослідна, підвищення рівня освіти та персональне використання користувачами; забезпечення якісного безперервного доступу до міжнародних баз даних наукової інформації.

Інтеграція наших науковців у світовий дослідницький простір є одним з пріоритетів роботи МОН на найближчі 5 років. Звісно, важливим елементом такої інтеграції є вільний доступ українських вчених до результатів роботи їхніх закордонних колег. Ще в травні минулого року ми дали можливість всім вишам та науковим установам – незалежно від відомчого підпорядкування – підключитися до міжнародних баз даних Scopus та Web of science. Передплата була забезпечена коштом бюджету, наразі доступ отримали понад 430 закладів. Тепер ми забезпечили доступ до всіх журналів Springer Nature – одного з найбільших світових видавців академічних і науково-популярних книг та журналів”, – повідомив гендиректор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.

Він окремо наголосив, що для українських вчених будуть відкриті саме повні тексти. Такий винятковий доступ до ресурсів провідного наукового видавця організовано вперше за часів незалежності. За словами пана Чеберкуса, таке рішення дозволить нашим науковцям краще розуміти актуальність тих чи тих досліджень, готувати якісніші статті чи лекцій, шукати наукові контакти тощо.

квітня
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році