Українські студенти зможуть стажуватись в університетах Канади за програмою Mitacs Globalink Research Internship Program

Проект Mitacs Globalink Research Internship Program – програма науково-дослідницьких стажувань українських студентів у Канаді. Щороку ця програма дозволить трьом десяткам українських третьокурсників взяти участь у наукових проектах канадських професорів. Ініціатором проекту виступає українська діаспора в Канаді. Наразі студенти можуть подати заявки на наступне літо.

Програма науково-дослідницьких стажувань українських студентів у Канаді існує вже 7 років, однак раніше учасниками могли бути лише студенти Індії, Китаю, Мексики, Бразилії, Німеччини, Франції, Тунісу, Австралії та Саудівської Аравії. Лише цього року до проекту приєдналась Україна.

Головною особливістю програми Mitacs Globalink Research Internship Program є можливість обирати, а також робота над прикладними дослідженнями. Тобто студенти можуть обрати 3-7 дослідницьких проекти, які будуть цікаві саме їм. Програма є безкоштовною для студента, адже проживання, переліт і стипендію оплачує Канада та уряд країни, з якої приїздить студент.

Студенти, які переходять зараз на третій курс, можуть подати документи онлайн на сайті програми (www.mitacs.ca/globalink/globalink-research-internship). Термін подачі:  з кінця липня по 18 вересня. Стажування відбуватиметься влітку наступного року.

Охочим треба подати: переклад виписки з оцінками англійською або французькою мовою (середній бал має бути вищим за 80%), рекомендаційний лист професора свого університету, резюме, опис своїх наукових та дослідницьких інтересів. Обрати проекти, над якими є бажання працювати. Заявки спрямовуються до професорів-керівників проектів, вони спілкуються зі студентами по Skype, а потім вирішують, кого обрати. Для участі в проекті українським студентам складати іспит із англійської мови не потрібно, але знати англійську чи французьку треба.

Професори звертають увагу на відомості, які студент надає у своєму резюме. Особливо науковців цікавить, що може студент зробити у проекті, на який подається, який у нього досвід, портфоліо, сертифікати, онлайн-курси, досвід участі в інших проектах або роботи.

У свою чергу Mitacs Globalink Research Internship Program  дає досвід роботи над дослідницькими проектами, можливість знайти цікаву роботу, створити свій стартап, можливість продовжити співпрацю з керуючим професором та вступити до магістратури в канадський університет.