«Українська Канадіана»: Вахтанг Кіпіані презентував проект «Історичної правди»

Як українці емігрували до Канади та чим там займалися? Про це студентам-історикам, журналістам, філологам та гостям університету розповіли на зустрічі-презентації проекту «Українська Канадіана». Захід відбувся 24 лютого в ЧНУ ім. Петра Могили.

Проект «Українська Канадіана» презентував журналіст та історик, засновник інтернет-видання «Історична правда»  Вахтанг Кіпіані. Миколаїв – 5 місто, де відбулася презентація.  На черзі – Київ.

На відкритій лекції Вахтанг Кіпіані презентував науково-популярний  фільм «Наші найперші. Українські відкривачі Канади», в якому автор досліджує проблему трудової еміграції українців до Канади. Цю країну обрано невипадково. Адже Канада сьогодні є третьою державою у світі за кількістю присутніх у ній українців. А ще 130 років тому там не було наших земляків. Першим українцем у Канаді був Іван Пилипів. Найсміливіший і найдопитливіший з усіх. Саме він відкрив сторінку в історії трудової еміграції українців до Канади, бо мав надмету – працювати.

Через що довелося пройти першим українським відкривачам Канади  – Івану Пилипіву та Василю Єлиняку? Як жили, що любили, та що залишили по собі? Відповіді на всі ці питання знайдете у стрічці.

oQgAYbGBjeI y2nsK2_XIy4 (1) 9xI_qY84Lkk

ЧНУ імені Петра Могили запрошує на день відкритих дверей

27 січня 2019 р. з 10:00 по 14:00 в Чорноморському національному університеті ЧНУ імені Петра Могили пройде день відкритих дверей.

Запрошуємо на День професій до ЧНУ імені Петра Могили

День професій ЧНУ імені Петра Могили Щорічно практично перед всіма випускниками шкіл постають питання: «Ким бути?», «Яку професію обрати?», «Які предмети  ЗНО здавати ?» тощо. Це  хвилює  не тільки школярів, а і їхніх батьків. Чорноморський національний університет імені Петра Могили має …

січня
Запрошуємо школярів взяти участь у творчому конкурсі “Миколаїв – місто рівності”

Запрошуємо учнів загальноосвітніх шкіл взяти участь у творчому конкурсі (малюнки, плакати, поробки) за темою «Миколаїв – місто рівності» з організацією виставки в ЧНУ ім. П. Могили та визначенням переможців.