«Українська Канадіана»: Вахтанг Кіпіані презентував проект «Історичної правди»

Як українці емігрували до Канади та чим там займалися? Про це студентам-історикам, журналістам, філологам та гостям університету розповіли на зустрічі-презентації проекту «Українська Канадіана». Захід відбувся 24 лютого в ЧНУ ім. Петра Могили.

Проект «Українська Канадіана» презентував журналіст та історик, засновник інтернет-видання «Історична правда»  Вахтанг Кіпіані. Миколаїв – 5 місто, де відбулася презентація.  На черзі – Київ.

На відкритій лекції Вахтанг Кіпіані презентував науково-популярний  фільм «Наші найперші. Українські відкривачі Канади», в якому автор досліджує проблему трудової еміграції українців до Канади. Цю країну обрано невипадково. Адже Канада сьогодні є третьою державою у світі за кількістю присутніх у ній українців. А ще 130 років тому там не було наших земляків. Першим українцем у Канаді був Іван Пилипів. Найсміливіший і найдопитливіший з усіх. Саме він відкрив сторінку в історії трудової еміграції українців до Канади, бо мав надмету – працювати.

Через що довелося пройти першим українським відкривачам Канади  – Івану Пилипіву та Василю Єлиняку? Як жили, що любили, та що залишили по собі? Відповіді на всі ці питання знайдете у стрічці.

oQgAYbGBjeI y2nsK2_XIy4 (1) 9xI_qY84Lkk

Відбудеться відкрита лекція від Данила Сиротинського

21 березня о 15.30 Данило Сиротинський, співзасновник, техлід в компанії Dragon`s Games проведе відкриту лекцію про GameDev. На заходу будуть обговорюватися такі питання:

Відбудеться відкриття виставки дитячих малюнків «Ми є, ми поряд, ми з вами»

21 березня – Всесвітній день інформування про синдром Дауна. ЧНУ імені Петра Могили запрошує долучитися до цієї події, тому 21 березня о 14.00 у 10 корпусі відбудеться відкриття виставки дитячих малюнків «Ми є, ми поряд, ми з вами», яка присвячується …

Відбудеться звітно-виборна конференція Профспілкового комітету ЧНУ ім. Петра Могили

26 березня о 14.30 у приміщенні Вченої ради відбудеться звітно-виборна конференція Профспілкового комітету ЧНУ ім. Петра Могили. Запрошуються обрані учасники конференції.