Україна і Європа: ціннісні аспекти спільної історичної долі: доктор історичних наук ЧНУ імені Петра Могили провів п’яту відкриту лекцію


Курс лекційних занять доктора історичних наук, професора ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра «Україна і Європа: ціннісні аспекти спільної історичної долі» триває.

15 березня 2023 року історик презентував п’яту лекцію «Феномен козаків-характерників та воїни-перевертні в європейській традиції», до якої долучилися студенти та викладачі нашої Могилянки та інших навчальних закладів.

Протягом заходу Юрій Котляр розглянув походження термінів «козак», «характерник» з точки зору історії. Крім того, розкрив питання походження козацтва на території України та окреслив вміння, які приписувалися характерникам. Також автор розповів про дослідження істориків, пов’язані з темою характерництва.

Окремим аспектом лекції стала розповідь про бойовий гопак та історичних осіб, які, на думку дослідників, асоціюються з образом козака-характерника, зокрема, мова велась про Івана Сірка та Козака Мамая.

Обговорили також і центри формування характерництва, які знаходились на території України.

Слухачів найбільше зацікавило обговорення культів воїнів-перевертнів та воїнів-звірів, берсеркерів.

Тема лекції захопила увагу аудиторії, тож наприкінці зустрічі учасники задали професору багато питань, які їх цікавили.

Нагадуємо, що курс лекцій відбувається в межах реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ за напрямком Jean Monnet Module «Implementation of European values as a basis of democracy in Ukraine».