Участь викладачів кафедри управління земельними ресурсами у екологічній конференції

Професор кафедри управління земельними ресурсами Сергій Чорний долучився до VI Міжнародної науково-практичної конференції «Екологічний стан навколишнього середовища та раціональне природокористування в контексті сталого розвитку», яка відбулася 26-27 жовтня 2023 року в Херсонському державному аграрно-економічному університеті.

На конференції були розглянуті такі питання: теоретичні та прикладні екологічні дослідження, моделювання та прогнозування стану навколишнього середовища, актуальні питання сучасної іхтіології та аквакультури, стійкий розвиток лісового господарства, екологічні та соціально-економічні аспекти сталого розвитку, сучасні проблеми використання, відтворення та охорони природних ресурсів в контексті сталого розвитку, зміни клімату та їх наслідки для природних екосистем, екологічні та інноваційні технології у сільському господарстві, сучасні підходи до методики викладання дисциплін природничого напряму.

На конференції виступив професор кафедри управління земельними ресурсам, доктор сільськогосподарських наук, професор Сергій Чорний. Його доповідь була присвячена дистанційному моніторингу лісосмуг, які перебувають в зоні військових дій.

Було визначено, що головні бойові дії російсько-української війни після весни 2022 року перемістилися в степову зону України, яка є абсолютно безлісою територією. Очевидно, військові дії так чи інакше стосуються лісосмуг. Саме в лісосмугах будуються лінії оборони з траншеями, бліндажами, тунелями, для облаштування яких використовується деревина лісосмуг. Лінії оборони в лісосмугах, зрозуміло, піддаються найбільш інтенсивному артилерійському вогню, що приводить до різного ступеню деградації цих насаджень, що показали супутникові знімки Sentinel-2.

Пишаємося викладачами кафедри, які постійно здійснюють наукові дослідження та активно їх презентують на міжнародних науково-прикладних заходах!