Участь стейкхолдерів в обговоренні освітньо-професійних програм кафедри фінансів і кредиту здійснюється на кожному етапі їх розробки та реалізації. Тому, враховуючи зміни, що відбулися в страховому законодавстві України, 27 червня 2023 року гарант ОПП «Фінансовий менеджмент», доцент кафедри Валентин Дранус провів зустріч із провідним спеціалістом зі страхування Миколаївської обласної дирекції ПрАТ «Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» Єлізаветою Бурдейною.

Ця зустріч дала змогу розробникам освітньо-професійних програм спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» почути думку практиків, які безпосередньо працюють в умовах змін. Практики відчувають на собі всі позитивні та негативні тенденції, що проявляються внаслідок зміни підходів НБУ до визначення необхідного розміру власного капіталу та страхових резервів, порядку визначення платоспроможності страхової компанії та фінансового моніторингу. Тому для створення актуальної ОПП необхідно обговорювати з практиками проблемні питання, що виникають внаслідок практичного застосування вказаних змін.

Єлізавета Бурдейна порекомендувала доповнити окремі теми обов’язкової освітньої компоненти «Страховий менеджмент» питаннями, що стосуються змін нормативно-правових актів в Україні щодо використання підходів до оцінки достатності капіталу та платоспроможності страховиків згідно вимог Європейського Союзу. Також вона порадила приділити увагу нововведенням при формуванні страхових резервів, як одного з елементів забезпечення фінансової стійкості страхової організації, а отже, здатності адекватно реагувати на зовнішні і внутрішні дестабілізуючі фактори, вплив яких на економічних суб’єктів є найбільш актуальним в сучасних умовах. Усі ці зміни будуть позитивно впливати на підвищення рівня професійної компетентності здобувачів вищої освіти.

Колектив кафедри фінансів і кредиту щиро дякує Миколаївській обласній дирекції ПрАТ ««Українська страхова компанія «Княжа Вієнна Іншуранс Груп» та, зокрема, Єлізаветі Бурдейній за співпрацю, слушні поради та отриману корисну інформацію.