Учасники Школи евристичного філолога зустрілись із миколаївською художницею Світланою Чебановою

18 червня в рамках Школи евристичного філолога в Могилянці пройшла зустріч зі Світланою Чебановою, успішною миколаївською художницею. Вона наполягала, щоб зустріч проходила у форматі діалогу, щоб розповісти саме те, що буде цікаве присутнім.

Світлана Чебанова розповіла про своє становлення як художника та деякі творчі проекти, які нині у роботі. Особливу увагу художниця приділила серії замальовок «Миколаїв патріотичний». Ідея створити листівки із українською символікою у Миколаєві з’явилась ще у 2014 році, коли потрібно було заявити, що Миколаїв – це Україна. Спочатку художниця малювала для себе, щоб надсилати листи знайомим, однак через необхідність допомогти військовослужбовцям почала пропонувати листівки в якості винагороди тим, хто, як волонтер, допомагав армії.

Світлана Чебанова зазначила, що вона не має професійної освіти художньої (за фахом організатор свят), але навчалась у Миколаївській художній школі та має багато бажання і часу. Колись їй було важко говорити, що вона художник, однак усвідомивши, що вона заробляє малюванням, стала називати себе художником.

Світлана Чебанова дала пораду школярам: «З часом треба замислитись і зробити щось не тільки для себе, аби заробити гроші, але й для своєї країни».

Художниця навела приклад, як пишаються своєю малою батьківщиною одесити, а також пояснила, що миколаївці теж мають пишатись своїм містом. Адже Миколаїв має найдовшу берегову лінію в Україні. Він чистіший, ніж Одеса, а та в свою чергу має такі ж проблеми. Головне бачити потенціал.

Крім того, Світлана Чебанова підказала як стати успішним: «Найбагатші люди – інтелектуали. Тобто ті, хто щось винаходить та рухає світ у нову еру, як Ілон Маск. Працюйте головою і вам не доведеться працювати фізично».

Школа евристичного філолога проходитиме в Могилянці з 18 по 22 червня.