Учасники Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри» розглянули тему «Виклики для України в зеленій політиці та практика через асоціацію з ЄС»

26 квітня 2023 року  учасники Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри» розглянули тему «Виклики для України в зеленій політиці та практика через асоціацію з ЄС». Захід відбувся в рамках міжнародного проєкту, який реалізується на кафедрі екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили за підтримки Програми ЄС Erasmus+ Jean Monnet.

Зустріч відбулась у 37-му річницю наймасштабнішої техногенної катастрофи. 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС прогримів потужний вибух, який зруйнував реактор. Наслідки аварії залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти до нині. Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Радіаційного опромінення зазнали близько 8 млн. осіб, навколо ЧАЕС було утворено 30 км зону відчуження, а понад 100 тис. українців були змушені залишити свої домівки. У 2000 році Чорнобильська АЕС повністю припинила свою роботу. Наслідки ж трагедії усуватимуться ще багато років.

Сама тема «Зеленого марафону» охоплювала питання, які викликали інтерес серед широкого загалу слухачів: шлях до кліматичної нейтральності України; екологічні виклики для України; «точки зростання» України в ЄЗК; основні засади для надійної та успішної «зеленої» реконструкції; секторальні виклики та можливості.

З відео-матеріалами зустрічі можна ознайомитись за посиланням.