У Могилянці завершила роботу Міжнародна літня школа «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку: виклики для України»


13-15 червня 2019 р. на базі ЧНУ імені Петра Могили успішно відбулась Міжнародна літня школа «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку: виклики для України» («The Best European Practices for the Water Security to Achieve the Goals of Sustainable Development: Challenges for Ukraine»), яку було організовано у рамках проекту напряму імені Жана Моне програми Еразмус+ (597938-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE).

З вітальним словом до учасників звернулись: проректор з наукової роботи університету Володимир Беглиця, менеджер напряму Жана Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Крайнік; директор медичного інституту університету Геннадій Грищенко; заступник начальника управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Мац; координатор проекту Олена Мітрясова. Досвід у сфері реалізації Європейських студій в Україні представила голова правління Української Асоціації Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Ірина Сікорська.

Школа об’єднала актуальні практики в галузі безпеки водних ресурсів. Учасники школи, науковці, викладачі, провідні спеціалісти-практики, студенти, аспіранти, громадські діячі мали унікальну можливість упродовж трьох днів відкрито та активно вивчали і обговорювати актуальні проблеми екологічної водної безпеки. Кращі спікери представляли досвід з питань: впровадження європейських стандартів в українську екологічну практику; сучасні принципи та інструменти реалізації європейської екологічної політики в галузі безпеки водних ресурсів; програми управління водними ресурсами та їх захисту в країнах ЄС та Україні; екологічна оцінка водних ресурсів та нормування їх якості.

Окремий акцент було зроблено на порівняльному аналізі екологічного законодавства ЄС та України в галузі безпеки водних ресурсів. Унікальний європейський і світовий досвід впровадження принципів екологічної безпеки в галузі водних ресурсів було подано у серії змістовних виступів професора Університету Західної Англії (Велика Британія) Чеда Стеддана.

Паралельно тривалі виставки книжкових видань (підготовлено Миколаївським міським центром екологічної інформації і культури, керівник Ірина Чернова) та філателістична «Водні ресурси на поштових марках світу» (приватна колекція Дмитра Маца). У рамках школи відбулись круглі столи, під час яких учасники презентували власний досвід реалізації екологічних ініціатив, обмінювались думками та обговорювали потенційні перспективи реалізації Європейських Студій в галузі охорони довкілля.

У рамках школи 15 червня відбулось виїзне засідання в НПП «Бузький Гард», під час якого учасники мали нагоду безпосередньо ознайомиться із ситуацією стану водних природних ресурсів регіону. Директор НПП «Бузький Гард» Владислав Артамонов ознайомив учасників із особливостями екосистеми річки Південний Буг у межах НПП “Бузький Гард”.

Команда Проекту має надію, що Школа для багатьох її учасників слугуватиме, насамперед, зростанню професійних компетенцій у галузі екологічних знань та стане успішним стартовим майданчиком для розвитку і реалізації ініціатив у сфері Європейських Студій, питань екологічної безпеки водних ресурсів!

Матеріали Проекту, зокрема школи, можна знайти на сайті.

та сторінці ФБ.

Сердечно запрошуємо усіх зацікавлених до творчої співпраці!

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут