У Могилянці завершила роботу Міжнародна літня школа «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку: виклики для України»


13-15 червня 2019 р. на базі ЧНУ імені Петра Могили успішно відбулась Міжнародна літня школа «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку: виклики для України» («The Best European Practices for the Water Security to Achieve the Goals of Sustainable Development: Challenges for Ukraine»), яку було організовано у рамках проекту напряму імені Жана Моне програми Еразмус+ (597938-EPP-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE).

З вітальним словом до учасників звернулись: проректор з наукової роботи університету Володимир Беглиця, менеджер напряму Жана Моне Національного Еразмус+ офісу в Україні Петро Крайнік; директор медичного інституту університету Геннадій Грищенко; заступник начальника управління екології і природних ресурсів облдержадміністрації Дмитро Мац; координатор проекту Олена Мітрясова. Досвід у сфері реалізації Європейських студій в Україні представила голова правління Української Асоціації Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Ірина Сікорська.

Школа об’єднала актуальні практики в галузі безпеки водних ресурсів. Учасники школи, науковці, викладачі, провідні спеціалісти-практики, студенти, аспіранти, громадські діячі мали унікальну можливість упродовж трьох днів відкрито та активно вивчали і обговорювати актуальні проблеми екологічної водної безпеки. Кращі спікери представляли досвід з питань: впровадження європейських стандартів в українську екологічну практику; сучасні принципи та інструменти реалізації європейської екологічної політики в галузі безпеки водних ресурсів; програми управління водними ресурсами та їх захисту в країнах ЄС та Україні; екологічна оцінка водних ресурсів та нормування їх якості.

Окремий акцент було зроблено на порівняльному аналізі екологічного законодавства ЄС та України в галузі безпеки водних ресурсів. Унікальний європейський і світовий досвід впровадження принципів екологічної безпеки в галузі водних ресурсів було подано у серії змістовних виступів професора Університету Західної Англії (Велика Британія) Чеда Стеддана.

Паралельно тривалі виставки книжкових видань (підготовлено Миколаївським міським центром екологічної інформації і культури, керівник Ірина Чернова) та філателістична «Водні ресурси на поштових марках світу» (приватна колекція Дмитра Маца). У рамках школи відбулись круглі столи, під час яких учасники презентували власний досвід реалізації екологічних ініціатив, обмінювались думками та обговорювали потенційні перспективи реалізації Європейських Студій в галузі охорони довкілля.

У рамках школи 15 червня відбулось виїзне засідання в НПП «Бузький Гард», під час якого учасники мали нагоду безпосередньо ознайомиться із ситуацією стану водних природних ресурсів регіону. Директор НПП «Бузький Гард» Владислав Артамонов ознайомив учасників із особливостями екосистеми річки Південний Буг у межах НПП “Бузький Гард”.

Команда Проекту має надію, що Школа для багатьох її учасників слугуватиме, насамперед, зростанню професійних компетенцій у галузі екологічних знань та стане успішним стартовим майданчиком для розвитку і реалізації ініціатив у сфері Європейських Студій, питань екологічної безпеки водних ресурсів!

Матеріали Проекту, зокрема школи, можна знайти на сайті.

та сторінці ФБ.

Сердечно запрошуємо усіх зацікавлених до творчої співпраці!

Події та оголошення


березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету

квітня
3
Конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси»

Майстерня прикрас Kochut проводить конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси». Завдання: намалювати ескіз, використовуючи мотиви природи, архітектури чи казок. Розкрийте свою креативність на повну. Це може бути будь-яка прикраса – каблучка, кулон, брошка, сережки, тощо. Створюючи зображення, дозволено користуватися …

лютого
14
Приєднуйтесь до святкування Дня святого Валентина разом з ЧНУ імені Петра Могили!

14 лютого в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться святкування Дня святого Валентина! • 11:50 -12:30 фотозона, пошта св. Валентина (головний корпус) • 14:00 Святковий концерт (актова зала ЧНУ імені Петра Могили) На святковому концерті на вас чекають виступи театрального гуртка, …