У Могилянці стартував проект, присвячений вивченню історії політичного нищення людей у період Другої світової війни

24 жовтня в Могилянці стартував семиденний проект «Untold History, untold Stories. Seeking traces in Mikolaiv». Організатором заходу є лектор Фонду ім. Роберта Боша Сюзанн Гартлайб, яка цього року викладає на кафедрі романо-германської філології у ЧНУ ім. Петра Могили. Участь у проекті беруть студенти з Німеччини та України.

Він дозволить студентам поспілкуватись із місцевими експертами з питань спільного та відмінного між конкретними національними культурами, а також ролі національної пам’яті в сучасному суспільстві. Учасники проекту матимуть шанс відкрити для себе історію політичного нищення людей нацистами на території сучасної України в період Другої світової війни. Разом оцінити її значення для сучасного суспільства. Такий досвід є надзвичайно важливим, адже історію та політичні інтереси можна досліджувати безпосередньо під час живого спілкування.

Проект передбачає майстер-класи, семінари, відвідування музеїв, історичних пам’яток, Ізраїльського культурного центру, бесіди зі свідками та експертами. Під час проекту разом будуть вивчені зв’язки між німецькою та українською історіями в ХХ столітті. Такий процес неформального навчання допоможе ознайомитись з історією та пам’ятками культури, дослідити шляхи розвитку національного соціалізму на українській землі.

Так, уже в перший день проекту студенти відправилися на екскурсію Миколаєвом, яка мала назву «Історія євреїв у Миколаєві», та відвідали Миколаївський архів.

Таким чином, цей проект сприятиме зміцненню зв’язків між людьми, незважаючи на їхню національність, допоможе усвідомити відповідальність за майбутнє, зміцнити демократичні європейські цінності суспільства.

Проект відбувається за підтримки німецької неурядової громадської організації «Jugendwerk der AWO Hessen Sued», Державного центру політичної освіти міста Гессен (Німеччина) та Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

_8slr4IhBeg 5xe3nbtYB6M 7x8uNNseQ-s G-m6nOdmryA joNsceTyqGI qYAAw3yOAK4 zbCwBD9kEcM

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики