У Могилянці пройде виставка «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II світової війни»

29 серпня 2019 року о 14.00 у Галереї мистецтв ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться відкриття виставки «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II світової війни». Виставка підготовлена Ґданським Музеєм Другої Світової Війни у співпраці з Інститутом Польським у Києві і буде представлена у нашому місті завдяки зусиллям Генерального Консульства Республіки Польща в Одесі з нагоди вшанування 80-ї річниці початку II світової війни.

Зауважимо, що ЧНУ ім. Петра Могили підтримує тісні зв’язки з Польщею, зокрема, на базі Могилянки діє Науково-дослідний інститут полоністики (директор – доцент кафедри історії Факультету політичних наук ЧНУ ім. Петра Могили Ольга Морозова), а також протягом останнього навчального року проводився ряд спільних заходів.

Так, у грудні 2018 року пройшов круглий стіл «Україна-Польща: архіви, джерела, історія». Захід відбувся з нагоди 100-річчя незалежності Польщі та сотої річниці проголошення незалежності УНР. Також у березні 2019 року був презентований  цикл лекцій для студентів-істориків ЧНУ ім. Петра Могили на тему «Народження й розвиток європейської інтеграції» від професора університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), доктора Ґабілітованого Марека Міколайчика. А в рамках щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Ольвійський форум-2019: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі» було проведено Міжнародну наукову конференцію «1919 рік в історії Центрально-Східної Європи: до 100-річчя проголошення злуки УНР і ЗУНР», одними з питань якої були українсько-польські відносини початку ХХ століття та проблема українсько-польського кордону.

Тож, запрошуємо долучитись до відкриття виставки «Боротьба і Муки. Польські громадяни під час II світової війни» в ЧНУ ім. Петра Могили! Експозиція є розповіддю про польський досвід II світової війни, яка надає особливої ваги зображенню трагізму події й намагань повернути собі незалежну батьківщину. Її мета – наблизити нам образ польських громадян перед лицем переважаючої сили агресорів.