У ЧНУ відбувся круглий стіл щодо ефективної реалізації соціально-психологічної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в регіонах

2 липня в ЧНУ імені Петра Могили відбувся круглий стіл «Співпраця університетів, держави, іноземних партнерів та громадського сектору для ефективної реалізації соціально-психологічної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їх сімей в  регіонах». Захід проходив у приміщені актової зали ЧНУ імені Петра Могили у межах урочистих заходів з нагоди святкування 25-річчя ЧНУ імені Петра Могили.

Модератором заходу виступила Ганна Норд, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, доктор економічних наук, професор.

Вітальним словом відкрив захід заступник Миколаївського міського голови з питань соціальної захищеності ветеранів та внутрішньо переміщених осіб міста, членів їх сімей, Юрій Степанець. Пан Юрій вручив подячний лист Чорноморському національному університету імені Петра Могили (ректор – Леонід Клименко) за плідну співпрацю, вагомий особистий внесок в розбудову наукового та освітянського потенціалу міста Миколаєва та з нагоди 25-річчя заснування Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Також зі сцени привітали присутніх представник Міністерства у справах ветеранів України Сергій Войчук, а також директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної державної адміністрації Оксана Єльчієва, директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко та ін.

Захід відвідали представники Міністерства у справах ветеранів України, представники ОТГ, ОБСЄ та учасники проєкту «Україна-Норвегія».

Одразу після привітань відбувся урочистий випуск 2 груп учасників АТО/ООС (29 осіб) напряму навчання «Основи бізнес-комунікації. Англійська мова», які отримали дипломи та сертифікати про проходження курсів.  Їхнє навчання тривало 4 місяці. За словами Сергія Войчука, це перша подібна навчальна група, яка отримувала освіту в рамках проєкту за кошти Міністерства у справах ветеранів України, а деякі зі студентів групи пройшли навчання за кошти ЧНУ імені Петра Могили.

Далі розпочались доповіді на теми захисту прав ветеран, професійної адаптації, діяльності координатора проєктів ОБСЄ у допомозі ветеранам війни, можливостей співпраці університету з ветеранською спільнотою, фінансування та створення ветеранського бізнесу тощо.

Паралельно з круглим столом у холі університету та холі 5 корпусу відбулась виставка, на якій презентували інвестиційні можливості Миколаївщини. Так, на виставці були представлені бізнес-проєкти ветеранів АТО, стартапи студентів та викладачів ЧНУ імені Петра Могили, серед яких світлодіодна ковдра, сонячна черепиця та ін.