У ЧНУ відбулось чаювання в японському стилі

27 лютого в галереї мистецтв ЧНУ імені Петра Могили відбулось чаювання в японському стилі. Організаторкою заходу виступила Галина Зінов’єва, керівниця Японського культурного центру ЧНУ імені Петра Могили.

Пані Галина розповіла присутнім про всі тонкощі чайної церемонії: від убрання, в якому має бути людина, до спеціальних видів посуду для окремих видів чаю.  Учасники церемонії мали змогу приміряти на себе різні кімоно та спробувати справжній японський чай.

«Це не просто чаювання, це великий підготовчий процес, який проводить чайний майстер. Я неодноразово була на таких чайних церемоніях, які проводили в Києві в посольстві Японії і в Японії у складі групи, яка вивчає чайну церемонію, тому можу розповісти багато чого цікавого», – зазначає Галина Зінов’єва.

Пані Галина розповідає, що в японському чаюванні є особливості, яких немає ні в китайському, ні в європейському чаюванні: регламентоване місце – чайна хатинка, регламентований одяг – національне кімоно та посуд, регламентований для кожної заварки тощо. Церемонію, як і будь-яке явище японської культури, повинна висвітлювати людина, яка вважається майстром, тобто навчалася багато років та має відповідний сертифікат. Галина Зінов’єва не є чайним майстром, проте сертифікована майстриня каліграфії, тому проводить такі ознайомчі зустрічі, аби допомогти усім охочим дізнатися більше та поринути в японську культуру.

«В Україні є тільки один чайний майстер – Ольга Сільницька. Вона протягом, напевно, 20 років вивчає чайну церемонію.  До нас в університет вона теж приїздила і ми робили чайні церемонії двічі», – говорить керівниця Японського культурного центру.

Японський центр при ЧНУ імені Петра Могили діє із 2004 року. Він надає можливість студентам вивчати японську мову і традиції її культури. Наразі проводяться курси японської мови по скайпу, які веде випускниця університету, Член Асоціації викладачів японської мови України – Альона Штевіна. Охочі вивчати японську мову та культуру можуть звернутися в аудиторію 11-105 або безпосередньо до керівниці центру – Галини Зінов’євої за номером  0675128207.

«Якщо це цікаво, якщо в навчальній програмі є ознайомлення з культурою різних країн, тоді можна буде влаштувати для групи або потоку студентів показове чаювання в японському стилі, фотосесії в кімоно, лекції з японського бізнес-етикету, сучасних японських реалій тощо», – зазначає Галина Зінов’єва.