У ЧНУ розпочався цикл лекцій на тему «Народження й розвиток європейської інтеграції» Марека Міколайчика

25 березня у приміщені Вченої ради ЧНУ ім. Петра Могили розпочався цикл лекцій на тему «Народження й розвиток європейської інтеграції» професора університету імені Адама Міцкевича (Познань, Польща), доктора Ґабілітованого Марека Міколайчика.

Захід організований Науково-дослідним інститутом Полоністики й кафедрою історії ЧНУ ім. Петра Могили.

Професор Марек Міколайчик завершив навчання в університеті імені Адама Міцкевича, а також навчався в Університеті Сорбонна в Парижі. Ступінь доктора й доктора наук (габілітованого) отримав в УАМ, з яким пов’язав свою діяльність від самого початку своєї наукової кар’єри. Займає посаду професора надзвичайного.

На лекціях професор розказуватиме про найсучасніші тенденції у розвитку ЄС, стан та регулювання відносин між ЄС та найбільшими світовими гравцями (США, Великобританія, Франція тощо), положення Польщі в Європейському Союзі, а також аспекти відносин ЄС зі Східними Сусідами. Професор Марек Міколайчик також розповість про дослідження ЄС в Університеті Адама Міцкевича (Познань).

«Наш університет співпрацює з польськими колегами вже досить давно. Перші сходинки на шлях співпраці заклав перший директор Науково-дослідного інституту Полоністики Євген Сєнкевич. Зв’язки з поляками дуже тісні, адже нас пов’язує історія. На мою думку, польський напрям є пріоритетним на сьогодні. Співпраця є дуже корисною, тому що наші студенти можуть вивчати питання історії Польщі, Європейського союзу, на прикладі цієї країни можна простежити процес євроінтеграції тощо», – розповіла кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Факультету політичних наук ЧНУ імені Петра Могили, директор Науково-дослідного інституту Полоністики Ольга Морозова.