У ЧНУ імені Петра Могили відкрилася нова художня виставка “Присутні”

20 вересня 2023 року в галереї мистецтв імені Серафими Сенкевич Чорноморського національного університету імені Петра Могили відкрилася персональна виставка молодого миколаївського художника Віктора Захарченка «Присутні».

Віктор Захарченко закінчив Миколаївську художню школу та Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова за спеціальністю «Дизайн інтер’єру», наразі є співзасновником миколаївського товариства незалежних художників «Drink and Draw Niko» та членом молодіжного відділення Миколаївської обласної організації Національної спілки художників України.

Ця виставка є першою відкритою виставкою пана Віктора з початку повномасштабного вторгнення.

Виставку відкрив вітальним словом перший проректор ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр:

«Унікальністю картин для мене, як для історика, є створення художньої паралелі з нашими нещодавніми історичними подіями – підривом Каховської ГЕС, окупацією Національного парку на Кінбурнській косі…», – зазначив Юрій Котляр.

На виставці представлені роботи, виконані в жанрах портрету та пейзажу, написані в період з 2016 до 2023 року.

Більшість людей, портрети яких запропоновані до перегляду, – це друзі та знайомі художника Віктора Захарченка, звідси й походить назва виставки.

«Виставка називається «Присутні», бо присутність людини важлива», — каже художник.

Загалом роботи виконані олією та аквареллю. За словами, завідувачки галереї мистецтв університету Любові Омельченко, така техніка вимагає «…профільної підготовки та таланту», що й відтворюється в картинах майстра.

Відвідати виставку художника в Галереї мистецтв імені Серафими Сенкевич ЧНУ імені Петра Могили можна з 9:00 до 16:00 у будні. Вона триватиме до 20 жовтня.