У ЧНУ імені Петра Могили відбувся круглий стіл щодо розв’язання питання ремонту Миколаївського палацу спорту

У травні 2019 року Міністерство освіти України передало в оперативне управління ЧНУ імені Петра Могили майновий комплекс Палацу спорту «Трудові резерви», який розташований в мікрорайоні Соляні.

Наказ МОН передбачав ліквідацію Центрального спортивного комплексу, яку представляли шість філій в різних областях України, в тому числі і в Миколаєві. За рішенням майно Палацу спорту передали в управління ЧНУ імені Петра Могили, а власником залишилось Міністерство освіти.

Сильний вітер під час негоди в місті 24 лютого 2020 року зірвав частину даху спорткомплексу «Трудові резерви». Через це будівлю затоплювало кілька разів під час злив.

Наразі палац спорту дійшов до критичного стану і на основі актів обстеження університет прийняв рішення, що Палац спорту потребує капітального ремонту, який не може бути здійснений в умовах експлуатації будівлі, в якій проводять заняття учні ДЮСШ №1, з якою укладений договір оренди приміщення.

У зв’язку з цим, за ініціативи ректора ЧНУ імені Петра Могили  у п’ятницю,  4 вересня 2020 року, в університеті відбувся круглий стіл «Шляхи розвитку Миколаївського палацу спорту («Трудові резерви»)». До участі в обговорені були запрошені політики, громадські діячі, представники сфери освіти, держслужбовці.

На засіданні ректор ЧНУ імені Петра Могили Леонід Клименко зазначив, що будівля знаходиться в аварійному стані, тому потрібно робити капітальний ремонт. Університет має достатньо потужності та коштів для цього ремонту, в тому числі буде проведена модернізація, створена власна котельня тощо. Проте капітальний ремонт не може бути здійснений в умовах експлуатації приміщення, а роботи займуть не менш як 2 роки.

Директор ДЮСШ №1 Костянтин Васильєв проти капітального ремонту, адже  вважає, що це перерве роботу школи і заняття дітей. Тому Костянтин Васильєв самостійно знайшов спонсорів для ремонту покрівлі будівлі. За словами ж ректора, відремонтувати покрівлю без згоди балансоутримувача неможливо, оскільки саме університет несе відповідальність за стан будівлі та за безпеку під час ремонту.

Також до обговорення долучилися запрошені політики Артем Іллюк, Юрій Гранатуров, Федір Панченко, Максим Нєвєнчаний, Андрій Стахурський (представник ГО “Майбутнє Миколаєва”), Ігор Бурда (помічник народного депутата України Ігора Копитіна) та директор Інституту державного управління Володимир Ємельянов.

Представник кандидатки в мери Миколаєва від партії «Слуга народу»  Тетяни Домбровської, Андрій Стахурський запевнив, що вони готові відремонтувати покрівлю, і якщо потрібно, укласти договір з університетом. Така ініціатива виникла 2 вересня, після отримання листа від батьків вихованців спортшколи.

Леонід Клименко відповів, що не проти такого розв’язання питання, але зазначив, що перед цим потрібно укласти договір з університетом. І наголосив, що ніяких робіт до підписання договору не має бути проведено, а також обов’язково має бути забезпечена повна безпека дітей і персоналу спортшколи під час ремонту.