У ЧНУ імені Петра Могили відбулось підбиття підсумків німецько-українського проєкту «Borderland Stories»


27 січня в ЧНУ імені Петра Могили відбулось підбиття підсумків Німецько-українського проєкту «Borderland Stories» (Прикордонні історії).

Загалом проєкт створено задля презентації широким аудиторіям у форматі популярних медіапродуктів наукових та культурологічних досліджень прикордонних народів чи народів без держави, їхніх мов чи культур. Участь у проєкті беруть Саарландський університет, ЧНУ імені Петра Могили та Платформа Прикордоння (Equites Fund).

Захід відкрив керівник та координатор проєкту від ЧНУ імені Петра Могили, декан  факультету філології, доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич.

Співкоординаторка проєкту, кандидат філологічних наук, доцент (б.в.з.) ЧНУ імені Петра Могили Аліна Мозолевська розповіла присутнім про цілі проєкту. Серед них: популяризувати культурологічні студії в Україні, зробити дослідження публічним, надати студентам незалежності в їхніх дослідженнях і пізнанні складних питань кордонів.

Окрім того, за її словами,  проєкт сприяє вдосконаленню методики викладання складних дисциплін для студентів.

«Ми створили проєкт, який дозволяє поєднати декілька напрямків. Це не класичне академічне викладання, це робота в команді, незалежна робота груп. Це також залучення досвіду медіаекспертів, експертів з різних університетів. І саме ця групова проектна робота дозволила здобути значний результат», – розповідає Аліна Мозолевська.

Після загального ознайомлення з проєктом присутнім презентувати результати роботи студентів. Серед них: прикордонні, культурологічні і лінгвістичні дослідження та аналітика, проєкти-подорожі, сімейні розслідування та фільм. Так, одна з команд зосередились на дослідженні перетину Німецько-Французько-Люксембурзького кордону, регулярний перетин якого є щоденною реальністю для студентів Саарландського університету. Інша –  взяла за основу дослідження мови меншин в Україні, зокрема болгарську в місцях локального проживання меншини (Кіровоградська та Одеська області). Переглянути всі роботи можна за посиланням.

Під час проєкту студенти здійснили короткі поїздки для дослідження вибраних тем та збору матеріалу в Україну, Німеччину, Люксембург, Бельгію та Францію.

Нагадаємо, що проєкт стартував 14 вересня 2021 року на базі ЧНУ імені Петра Могили  та Університету Саарланду і тривав протягом трьох місяців. У ньому брали участь 40 студентів:  студенти  третього курсу факультету філології ЧНУ ім. Петра Могили та студенти п’ятого курсу Університету Саарланду, які сформувались у 9 команд. Усі із них успішно впорались із завданням і представили 10 групових та індивідуальних проєктів, оформлених у вигляді сайтів-лендінгів.

Допомагали у реалізації проєктів мультидисциплінарна команда експертів, до якої увійшли журналіст, фотограф, режисер, звукорежисер, дизайнери, режисери монтажу.