У ЧНУ імені Петра Могили відбулася Міжнародна наукова конференція «Українсько-Польські відносини: до 100 – річчя підписання Ризького договору»

10 червня 2021 р. в рамках традиційного Міжнародного наукового Ольвійського форуму відбулася Міжнародна наукова конференція «Українсько-Польські відносини: до 100 – річчя підписання Ризького договору». Захід присвячений 25-річчю Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Конференцію було організовано Українсько-Польським науково-дослідним інститутом та кафедрою історії ЧНУ ім. Петра Могили.

Співорганізаторами заходу виступили : Гуманістично-Природничий університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові, Миколаївське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України та Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.

Метою дискусії стало дослідження різних аспектів українсько-польських відносин, зокрема значення Ризького договору для подальших взаємин України та Польщі.

У конференції взяло участь близько 50 науковців з України, Польщі, Угорщини, Литви. Серед них шановні вчені з Варшави, Ченстохови, Познані, Жешува, Сегеда, Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Черкас, Івано-Франківська, Чернівців, Херсону, Ізмаїлу, Первомайську, Миколаєва.

Почесні гості й учасники форуму – консул Республіки Польща в Одесі пані Жанета Дела, почесний консул Литви в Херсоні пані Дануте Бірбікайте, директор Україно-Польського науково-історичного центру Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, доктор історичних наук, професор Євген Сінкевич.

Українсько-Польський науково-дослідний інститут ЧНУ ім. Петра Могили виражає глибоку подяку адміністрації університету в сприянні проведенню заходу та усім учасникам і гостям форуму за інтерес до спільних ініціатив та проєктів!