У ЧНУ імені Петра Могили стартувала «Школа волонтерів» з допомоги в’язням-жертвам нацизму


7 лютого в ЧНУ імені Петра Могили відбулось перше засідання «Школи волонтерів». Школа діє в рамках співпраці кафедри соціальної роботи, управління і педагогіки ЧНУ ім. Петра Могили, грантового проєкту німецького фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє», ВБО «Ініціатива заради життя» та Миколаївської обласної організації української спілки в’язнів-жертв нацизму.

Проєкт передбачає комплексне поліпшення рівня життя та мобільності такої надзвичайно вразливої маловідомої для широкого загалу категорії населення як колишні в’язні-жертви нацизму. Це колишні в’язні нацистських концтаборів, колишні примусові східні робітники.

У Миколаєві представлено 213 осіб, які належать до категорії в’язнів-жертв нацизму. Значна частина з них це малолітні в’язні нацизму, тобто ті, що були забрані в Німеччину в доволі малому віці. Цим людям на момент депортації було 2-3 роки.

 «Проєкт має протягом 12 місяців досягти поліпшення якості життя цієї категорії населення. Оскільки він передбачає довгострокові зміни, все це обумовлює необхідність створення відповідної волонтерської структури. Власне кажучи заняття, яке сьогодні відбувається зі студентами ЧНУ імені Петра Могили, буде першим заходом, спрямованим на фактичне створення волонтерського руху направленого на допомогу цій категорій», – розповідає Валерій Чернявський, кандидат історичних наук, координатор напрямку культури ВБО «Ініціатива заради життя».

Студенти-волонтери будуть відвідувати заняття, матимуть практичні завдання та братимуть участь у дискусійних зустрічах, присвячених актуальним проблемам людей, які брали участь у подіях Другої світової війти та зазнали ув’язнення у нацистських трудових та концентраційних таборах.

По закінченню «Школи волонтерів» учасники отримають комплекс знань про історію проблеми, про цю вразливу категорію, базові навички комунікації з представниками цієї категорії, а також сукупність знань та навичок, які спрямовані на комплексну взаємодію з людьми відповідного віку (вікова психологія).

 

 

 

Події та оголошення


березня
17
Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики

I (університетський) тур Всеукраїнської студентської олімпіади з математики відбудеться 17 березня 2020 року (вівторок) о  10:00 (2-3 пари) в аудиторії 2-202 Учасники та призери будуть відзначені керівництвом університету

квітня
3
Конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси»

Майстерня прикрас Kochut проводить конкурс для студентів – «Найкращий ескіз прикраси». Завдання: намалювати ескіз, використовуючи мотиви природи, архітектури чи казок. Розкрийте свою креативність на повну. Це може бути будь-яка прикраса – каблучка, кулон, брошка, сережки, тощо. Створюючи зображення, дозволено користуватися …

лютого
14
Приєднуйтесь до святкування Дня святого Валентина разом з ЧНУ імені Петра Могили!

14 лютого в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться святкування Дня святого Валентина! • 11:50 -12:30 фотозона, пошта св. Валентина (головний корпус) • 14:00 Святковий концерт (актова зала ЧНУ імені Петра Могили) На святковому концерті на вас чекають виступи театрального гуртка, …