У ЧНУ імені Петра Могили розпочала роботу Науково-дослідна навчальна лабораторія нанокомпозитних матеріалів

На початку листопада 2020 року в ЧНУ імені Петра Могили розпочала роботу Науково-дослідна навчальна лабораторія нанокомпозитних матеріалів.

Науковий керівник лабораторії – доктор фізико-математичних наук Лисенков Едуард Анатолійович, який понад 10 років займається відповідним напрямком та має чималий доробок наукових праць з нанотехнологій.

Лабораторію створено для проведення досліджень в області нанокомпозитних матеріалів, наносистем та нанотехнологій. Лабораторія має переважно науково-дослідний характер. На її базі будуть проводитися заняття з виконання дипломних та магістерських робіт студентів  факультету комп’ютерних наук, написання кандидатських дисертацій. Також, можлива співпраця зі студентами Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили.

Лабораторія працює за трьома основними напрямами:

1. Дослідження перколяційних явищ у нанонаповнених системах.
  2. Розробка нанокомпозитних матеріалів для створення резистивних сенсорів.
  3. Розробка нанокомпозитних матеріалів із антимікробними властивостями (спільно з Медичним інститутом).

Наразі лабораторія вже має необхідні прилади для проведення досліджень, серед яких:  ультразвуковий диспергатор, вимірювач імітансу, магнітний змішувач з підігрівом, цифровий оптичний мікроскоп високої роздільної здатності і т.д. Також передбачене розширення штату лабораторії та закупка додаткового обладнання.

DSC_0006.JPG (6000×4000)

DSC_0054.JPG (6000×4000)