У ЧНУ імені Петра Могили презентували буклет «Травматичні події та розлади пов’язані зі стресом: психоедукаційні рекомендації для учасники підрозділів ТрО та членів їх сімей»


8 лютого 2023 року в Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відбулася зустріч з координаторами проєкту «Спокій», на якій було презентовано буклет «Травматичні події та розлади пов’язані зі стресом: психоедукаційні рекомендації для учасників підрозділів ТрО та членів їх сімей». Проект реалізується за підтримки посольства США в Україні.

Метою проєкту є підтримка психічного здоров’я учасників ТрО та членів їхніх сімей в умовах неспровокованої російської агресії проти України.

Модераторами зустрічі стали координатори проєкту, співробітники Могилянки, зокрема кандидатка психологічних наук Людмила Опанасенко та кандидат економічних наук Андрій Васильєв.

Вони розповіли про діяльність проєкту, надали рекомендації щодо допомоги собі чи близьким в стресовій ситуації та повідомили ресурси, на яких можна отримати психологічну допомогу учасникам ТрО та їхнім сім’ям.

Крім того, учасники мали змогу отримати буклети, у яких розглядаються такі питання: надзвичайні стресори і травматичні події: особливості феномену та наслідки; розлади, пов’язані зі стресом; нормальна та ненормальна реакція горя; синдроми деперсоналізації та дереалізації; посттравматичний стресовий розлад; перша допомога при переживанні травматичних подій; тривожні сигнали при переживанні стресів; допомога близьким людям при проблемах ментальної сфери; етичні аспекти  надання допомоги іншим людям; рекомендації щодо покращення власної стресостійкості.

Ознайомитися з брошурою та дізнатися більше інформації про проєкт можна за посиланням.