У ЧНУ ім. Петра Могили пройшов захист дипломних робіт перших випускників спеціальності «Журналістика»

25 червня відбувся захист дипломних робіт перших випускників спеціальності «Журналістика» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр».

Ліцензію на цю спеціальність Інститут філології ЧНУ ім. Петра Могили отримав ще у 2014 році, а у 2015 році була сформована кафедра, яку очолила Яблоновська Н. В. Роком пізніше посаду завідувача посіла Тетяна Монахова.

Наразі кафедра готує бакалаврів зі спеціальності «Журналістика» і цього року випускається 15 бакалаврів. Зазначимо, що цього року проліцензували спеціальність за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр».

Варто зазначити, що студенти кафедри журналістики вперше в ЧНУ захищатимуть дипломні проекти, а не роботи. За випускні роботи відповідає три наукові керівники: доктор філологічних наук, завідувач кафедри журналістики ЧНУ ім. П. Могили, професор б. в. з. Тетяна Монахова, кандидат філологічних наук, доцент б.в.з. кафедри журналістики Ольга Тулузакова, а також кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент б.в.з. кафедри журналістики ЧНУ імені Петра Могили, член Національної спілки журналістів України Юлія Сазонова.

Дипломні проекти випускників, якими керують Тетяна Монахова та Ольга Тулузакова, присвячені мультимедійним історіям певної тематики, а ось Сазонова Ю. О. допомагала студентам із розробкою власних журналів. Нині деякі студенти 4 курсу вже працюють у редакціях, тому отримання диплому «бакалавра», а у майбутньому «магістра», для них – можливість кар’єрного зросту.

Студенти спеціальності «Журналістика» у ЧНУ ім. Петра Могили займають активну громадську позицію, пишуть статті, у тому числі і в електронному журналі «Solnik», де представлені зразки деяких дипломних проектів. Наприклад, у рамках підготовки дипломного проекту «Миколаїв екскурсійний: мультимедійна історія» Зоря Ю. В. провела соцопитування серед студентів-іноземців ЧНУ ім. Петра Могили та змонтувала коротке відео «Студенти-іноземці про туристичні умови в Миколаєві», яке опублікували у журналі «Solnik».

Ідея долучити студентів до написання саме дипломних проектів виникла через прикладну направленість спеціальності. Провідний фахівець кафедри журналістики Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили Людмила Бернацька зазначила: «Усі ми проходили написання дипломних робіт і знаємо, як це буває: купа теорії, трішки загальної практики і зовсім мало своїх досліджень, висновки і все. У нас був передзахист і це справді круто. Проект – це їхнє дослідження, нехай вони покажуть чого вони навчились за чотири роки. А там дійсно є що показати».

Цього разу свої роботи захищало 7 студентів, захист решти робіт відбудеться 27 червня. Незважаючи на те, що випускники розробляли проекти, процедура оцінювання була стандартною: комісія оцінювала захист роботи та ставила питання, щодо проекту.

Вітаємо кафедру журналістики із першими випускниками!