У читальній залі університетської бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили відбувся тренінг для студентів-філологів


13 вересня 2021 в читальній залі університетської бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили відбувся тренінг для студентів-філологів.

 

Студенти 246 групи (викладач Г. С. Косарєва) прослухали інформацію про:

 • алгоритми пошуку інформації в бібліотеці та поза ії межами (основні правила складання бібліографічних списків до наукових публікацій, загальні вимоги до цитування, міжнародні стилі цитування);
 • матеріальні джерела цієї інформації;
 • бібліографічні месенджери;
 • академічну доброчесність.

Студенти взяли участь у  практичному пошуку інформації для написання та правильного оформлення майбутніх курсових, дипломних та наукових робіт.

 

Варто нагадати, що нещодавно наукова бібліотека презентувала нові послуги, зокрема можна отримати інформацію про:

 • можливості пошуку у каталозі, фонді, електронному каталозі наукової бібліотеки; інституційному репозитарії ЧНУ ім. Петра Могили, репозитарії кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти;
 • інформаційну культуру; інформаційну безпеку та інформаційну «гігієну»;
 • особливості оформлення бібліографічного списку до: дипломної роботи, дисертації та наукової публікації (основні правила складання бібліографічних списків до наукових публікацій, загальні вимоги до цитування, міжнародні стилі цитування).

Тренінги, презентації та лекції  адресовані студентам, аспірантам, викладачам та науковцям ЧНУ ім. Петра Могили. Вони можуть  проводитись у форматі семінару-практикуму у рамках навчальної дисципліни «Основи наукових досліджень» або тренінгу з індивідуальними консультаціями, офлайн чи онлайн(Zoom)

Можна дізнатися дізнатися про:

 • українські та міжнародні проєкти доступу до наукової інформації;
 • наукометричні та бібліометричні інструменти оцінки наукових досліджень;
 • нові моделі та технології створення і розповсюдження наукових журналів.

А також проводяться тренінги:

 1. «Наукометричні бази як інструмент дослідника» ( Scopus і Web of Science), які орієнтовані на аспірантів, викладачів та науковців для пошуку необхідної інформації та проведення власних досліджень.

У 2017-2021 року українські наукові установи та заклади вищої освіти (серед них ЧНУ ім. Петра Могили) отримали доступ до наукометричних баз даних Scopus та Web of Science.
Однією з найбільш авторитетних і загальновизнаних у світі джерел пошуку наукової інформації є міжнародна наукометрична база даних Web of Science .

 1. Тренінги «Web of Science для якісних наукових досліджень» проводяться з метою популяризації електронних ресурсів Web of Science серед користувачів наукової бібліотеки університету та оптимізації використання бази університетом.
  Ці тренінги не є офіційними тренінгами компанії Clarivate Analytics, проводяться для внутрішньої аудиторії і мають консультаційний характер.
 2. Тренінги з користування міжнародною наукометричною базою даних Scopus.

Ці тренінги не є офіційними тренінгами компанії Elsevier, проводяться для внутрішньої аудиторії і мають консультаційний характер.

Тематика та розклад тренінгів залежить від студентів. Чекаємо на співпрацю разом зі студентами, колегами-викладачами та науковцями ЧНУ ім. Петра Могили. Викладачі університету можуть замовляти тренінги для груп через електронну пошту бібліотеки (library@chmnu.edu.ua), через посилання  та особисто.

Викладачі та науковці, які не зможуть приєднатися до тренінгів, можуть отримати індивідуальну консультацію.

Звертатися можна до Наукової бібліотеки ЧНУ ім. Петра Могили (приміщення абонементу, читального залу головного корпусу, філологічної бібліотеки);1-й корпус, Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили.

Події та оголошення


жовтня
1
Запрошуємо кураторів 1-го курсу на тренінг «Психологічні особливості адаптації студентів-першокурсників»

Запрошуємо кураторів 1 курсу на тренінг для кураторів-дорадників “Психологічні особливості адаптації студентів-першокурсників: проблемні питання та шляхи їхнього вирішення” у ЧНУ імені Петра Могили. Графік проведення: 01.10.2021 р. – 9:00-10:30; 08.10.2020 р. – 14:00–15:20; Місце проведення: аудиторія 4-107. Для участі у …