Twinning Program у ЧНУ імені Петра Могили

2 березня 2023 року відбулася робоча зустріч представників науково-педагогічного колективу Чорноморського національного університету імені Петра Могили з британськими колегами в рамках Twinning Program. Метою зустрічі стало обговорення перспективи співпраці.

Британським побратимом ЧНУ ім. П. Могили є Університет Свонсі (Swansea University). Програма співпраці з британськими колегами розпочалася у червні 2022 року. Координатором програми в ЧНУ ім. П. Могили є доцентка кафедри історії Аліна Іовчева.

З жовтня 2022 року в рамках співробітництва між університетами стартувала програма семестрової академічної мобільності для студентів ЧНУ ім. П. Могили. Наразі, біля 20 українських студентів навчаються за визначеною програмою в Університет Свонсі. В подальшому планується розгортання більш предметної взаємодії з британськими партнерами в науковій площині, реалізація спільних проєктів та розвиток програми 2Д.

Ініціатива побратимства вищих навчальних закладів Великобританії та України (Twinning Program) – це модель співпраці між освітньо-науковими установами, яка координується Cormack Consultancy Group та Фондом Президента України з питань освіти, науки та спорту за підтримки Universities UK International. Ініціатива дозволяє університетам Великобританії підтримувати своїх українських колег у галузі освітньо-наукового співробітництва.

Основна мета Twinning – зберегти цілісність української системи вищої освіти і допомогти вищим закладам освіти України вийти з кризи за допомогою додаткових ресурсів, навичок та потужного міжнародного досвіду. Twinning передбачає довгострокове зобов’язання (мінімум 5 років) між освітніми установами-учасниками для сприяння стабільному та взаємовигідному партнерству.

Саме організаційні та технічні деталі майбутньої співпраці були предметом поточного обговорення.