«Цінності для сталої демократії»: минула сьома відкрита лекція Аліни Іовчевої

5 квітня 2023 року кандидатка політичних наук, доцентка кафедри історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили Аліна Іовчева презентувала свою сьому відкриту лекцію у рамках міжнародного проекту EVADEM. Учасники зустрічі обговорювали тему «Цінності для сталої демократії».

Лекторка визначила та детально розкрила поняття демократії та її типи – пряма та представнитська. Також вона охарактеризувала принципи та цінності демократії, а також її основні функції: організаційно-політичні, регулятивно-компромісна, суспільно-стимулююча, установча, контрольна та охоронна.

Аліна Іовчева розповіла про таке явище, як демократичний транзит – перехід від недемократичного політичного режиму до демократії. Хронологічно показала три хвилі демократизації та задалась питанням, чи буде повторення тенденції до відкату після хвилі демократизації суспільства.

Також лекторка розглянула характерні риси державного управління за різних моделей демократичного транзиту на прикладі різних груп держав, а також умови формування сталої демократії.

Спікерка розглянула європейські цінності та їх роль в розбудові демократії в країнах Європи. До цінностей ЄС для демократії відносять: повагу до людської гідності, свободу, демократію, рівність, верховенство права, повагу до прав людини.

Дякуємо Аліні Іовчевій за змістовну лекцію!

Нагадуємо, що лекція належить до авторського циклу зустрічей «Європейський Союз як модель регіональної інтеграції», що триває в межах реалізації модулю Жана Моне «Імплементація європейських цінностей як базис демократії в Україні».