Тригуб Олександр Петрович


завідувач та професор кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики
ЧНУ імені Петра Могили, доктор історичних наук, професор

Тригуб

Освіта та професійний шлях

У 1998 р. Олександр Петрович закінчив Миколаївський державний педагогічний інститут за спеціальністю «Історія та народознавство». Навчався в аспірантурі Національного університету «Києво-Могилянська академія» і докторантурі Київського національного університету імені Т.Шевченка. З 2000 р. – асистент, з 2003 р. – доцент, з 2010 р. – професор, а з 2012 р. – завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили. У 2005 р. Олександр Петрович отримав дослідчу стипендію Канадського інституту українських студій Альбертського університету на дослідження історії української православної церкви, а у 2016 р. – стипендію Наукового товариства імені Тараса Шевченка в Америці (НТШ-А, Нью-Йорк, США) з фонду Миколи Шпетка на дослідження історії Української автокефальної православної церкви на Півдні України.

Професор Тригуб є автором більше 300 наукових праць різнопланової тематики. Нагороджений грамотами та відзнаками різного рівня. За його участі було створено низку провідних журналів та наукових збірок України, де він є членом редакційної колегії: «Наукові праці: Історія» ЧНУ імені Петра Могили, «Чорноморський літопис» (Ін-т історії України НАНУ, ЧНУ імені Петра Могили), науковий щоквартальник «Емінак», «Старожитності Лукомор’я», «Український селянин» та інші. Останні 15 років він керує секціями «Філософія» та «Теологія» Миколаївського осередку Малої академії наук України; плідно співпрацює з Миколаївською групою «Реабілітовані історією» (зараз – Обласний центр пошукових досліджень).

Голова Миколаївського осередку Національної спілки краєзнавців України та член Правління НСКУ. Член правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. Член наглядової ради при Державному архіві Миколаївської області.

Захист дисертацій

2001 р. – захист дисертації на тему: «Історія Херсонської єпархії (1775-1918 рр.)» на здобуття наукового ступеню кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України, в Донецькому національному університеті.

2010 р. – захист дисертації на тему: «Російська православна церква в радянській Україні у 20-30-х роках ХХ ст.: інституційний розкол та міжконфесійні відносини» на здобуття наукового ступеню доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України, в Донецькому національному університеті.

У 2014 р. отримав вчене звання професора кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики.

Нагороди, звання та особисті відзнаки

2001 р. – Почесна грамота Державного комітету України у справах сім’ї та молоді «за вагомий особистий внесок у реалізацію державної молодіжної політики та плідну працю щодо підтримки соціального становлення й розвитку молоді в Україні».

2006 р. – Грамота Управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації «за вагомий внесок у розвиток Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили» та з нагоди 10-річного ювілею.

2008 р. – Подяка від Управління Служби безпеки України в Миколаївській області «за значний особистий внесок у справу утвердження та зміцнення державної безпеки України».

2012, 2017 рр. – Дипломи Малої Академії Наук.

2013 р. – Медаль «За сприяння правоохоронним органам» Міжнародної громадської організації «Спілка генералів органів внутрішніх справ України».

2013 р. – нагороджений грамотою МНУ імені В.Сухомлинського.

2013, 2014, 2015, 2019 рр. – подяки та грамоти ЧНУ імені Петра Могили.

2014 р. – медаль Української Православної Церкви «За жертовність та любов до України»; нагороджений почесною грамотою Миколаївського міського голови.

2014 – Грамота Військової частини А0224 «за допомогу в обороні України».

2015 р. – нагороджений почесною грамотою Миколаївської міської ради та почесною грамотою Миколаївської обласної державної адміністрації.

2015 р. – за значний внесок у розбудову краєзнавчого руху у Миколаївській області Національною спілкою краєзнавців України присвоєно звання «Почесний краєзнавець України».

2016 р. – нагороджений Почесною грамотою Миколаївської міської ради.

2016 р. – нагороджений Відзнакою «За заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ст.

2016 р. – Грамота Національної спілки краєзнавців України «за значний внесок у розвиток краєзнавчого руху України»

2017 р. – нагороджений Почесною грамотою Міністерства культури України.

2017 р. – обраний академіком Академії соціальних наук України.

2017 р. – Грамота Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді МОН України «за плідну співпрацю з розвитку краєзнавства, вагомий особистий внесок у формування системи краєзнавчо-дослідницької діяльності навчальних закладів на засадах національно-патріотичного виховання дітей та молоді».

2018 р. – Почесна грамота Міського голови м. Миколаєва.

2018 р. – Подяка Міністерства освіти і науки України «за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність».

2018 р. – Почесна грамота Національної спілки краєзнавців України «за вагомі досягнення у галузі краєзнавства, дослідження й збереження пам’яток матеріальної та духовної культури України»

2018 р. – Лауреат Миколаївської обласної премії імені Миколи Аркаса у номінації «Історичні, етнографічні та краєзнавчі, археологічні дослідження, охорона культурної спадщини».

2019 р. – Медаль «90 років журналу «Краєзнавство».

2019 р. – Подяка Державного архіву Миколаївської області за «відповідальну громадянську позицію щодо збереження національної історичної спадщини, вагомий особистий внесок у забезпечення сталого функціонування архівних установ Миколаївщини».

2019 р. – обраний академіком Академії політичних наук України.

Наукові інтереси: історія України другої половини ХVІІІ – першої половини ХХ ст., краєзнавство, історія міжнародних відносин і місця релігійного фактору у міжнародних відносинах, історія дипломатії.

 Google Scholar

 Телефон: (0512) 76-55-79

 Електронна адреса: alextrigub@ukr.net

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …